To, ile paneli słonecznych będzie potrzebował twój dom, zależy od ilości energii potrzebnej do wykorzystania w gospodarstwie domowym, aby pokryć rachunek za prąd, a także od wydajności samych paneli.
Należy zatem wziąć pod uwagę różne czynniki, takie jak miejsce zamieszkania, zużycie energii elektrycznej i wybrane panele słoneczne.
Do obliczeń, ile paneli potrzebujesz, wykorzystaj kalkulator fotowoltaiczny
Należy tak dobrać liczbę paneli fotowoltaicznych i ich wydajność, aby przeciętne gospodarstwo domowe mogło bez problemów poryć miesięczny rachunek za prąd. Można to częściowo obliczyć na podstawie średniego miesięcznego zużycia energii elektrycznej i przy założeniu, że zainstalowany system fotowoltaiczny składa się z 280-watowych paneli słonecznych. Zakładamy również, że przedsiębiorstwo użyteczności publicznej oferuje pełne pomiary detaliczne netto.
Jednak te średnie prawdopodobnie nie dają najlepszego obrazu liczby paneli słonecznych potrzebnych do konkretnego domu, ponieważ jest tak wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę, dlatego każde gospodarstwo domowe będzie potrzebowało innych rozwiązań.
Na określenie liczby potrzebnych paneli słonecznych wpływa wiele czynników. Dlatego najłatwiejszym sposobem określenia liczby paneli słonecznych potrzebnych do zasilania domu jest użycie kalkulatora fotowoltaicznego. W przeciwnym razie będziesz musiał przeprowadzić pewne badania i wykorzystać obliczenia matematyczne, aby znaleźć odpowiednią dla siebie liczbę paneli słonecznych. Zamiast poświęcać czas i wysiłek na skomplikowane obliczenia, możesz umieścić swój miesięczny rachunek za prąd w kalkulatorze fotowoltaicznym, aby dowiedzieć się, ile paneli słonecznych potrzebujesz. Ponadto możesz otrzymać bezpłatną wycenę kosztów instalacji paneli fotowoltaicznych, dzięki czemu możesz zdecydować, czy energia słoneczna jest opłacalną dla ciebie inwestycją.
Jeśli nie wiemy, ile paneli będzie trzeba zainstalować, kalkulator fotowoltaiczny pomoże nam to szybko i w zrozumiały sposób wyliczyć. Zawsze należy dodać 25 procentową nadwyżkę energii, żeby naprawdę w dosyć krótkim czasie zauważyć zmniejszenie wysokości rachunków za energię.