Dlaczego warto zainstalować pompę ciepła?

Pompa ciepła to ekologiczne urządzenie, które pozwala znacząco obniżyć rachunki za ogrzewanie w porównaniu z kotłem elektrycznym, węglowym czy nawet gazowym!

Do ogrzania domu i wody użytkowej wykorzystuje bowiem… powietrze!

Poznaj korzyści płynące z zainstalowania tego urządzenia w swoim domu. Pompy ciepła to bezobsługowe, w pełni zautomatyzowane urządzenia, które same nie wytwarzają ciepła jednak pobierają je z otoczenia – powietrza, wody lub ziemi – a następnie przekształcają i przekazują do budynku. Zasada ich działania różni się w zależności od ich rodzaju. Inaczej działa pompa gruntowa, a inaczej powietrzna pompa ciepła. Oba rodzaje są jednak wyjątkowo ekologiczne i pozwalają wygenerować duże oszczędności na ogrzewaniu!

Zalety pompy ciepła powietrze-woda

Pompa ciepła w ponad 75 proc. wykorzystuje darmową energię z powietrza. Co więcej, nie emituje ona spalin w budynku i emituje przeciętnie o 20 procent mniej dwutlenku węgla niż kocioł gazowy. Jej praca jest cicha, a latem może być wykorzystywana do… chłodzenia pomieszczeń! To jednak nie wszystkie jej korzyści. W ramach trwającego w Polsce programu Czyste Powietrze na pompę ciepła można uzyskać dotację, a także skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej.

Dlaczego warto zainstalować pompę ciepła?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie pompy ciepła?

Wybierając urządzenie warto skorzystać z oferty sprawdzonych, doświadczonych producentów. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się niezawodną i efektywną pracą urządzenia przez długie lata.

W nowoczesnych pompach stosuje się naturalny czynnik r290 – propan, którego znakomite właściwości termodynamiczne pozwalają na osiągnięcie najwyższych współczynników efektywności COP szczególnie w niskich temperaturach zewnętrznych, a także wysoką temperaturę zasilania wody grzewczej – nawet do 65 stopni Celsjusza. Co niezwykle istotne, jest to gaz neutralny dla warstwy ozonowej o minimalnym potencjale tworzenia efektu cieplarnianego. Jego wartość GWP (global warming potential) wynosi 3, co czyni go jednym z najbardziej ekologicznych i najbezpieczniejszych dla środowiska czynników chłodniczych na rynku! Szukasz niezawodnych pomp ciepła? Wejdź na defro.pl/p,288,pompa-ciepla-dhp.html.
Kupując pompę ciepła warto zwrócić uwagę na wysoki COP (współczynnik wydajności) szczególnie w niskich temperaturach, a także na szeroki zakres temperatur pracy dla powietrza zewnętrznego. Wówczas będzie to idealny system grzewczy dostosowany do naszych warunków klimatycznych.

Miejmy na uwadze także to, że im wyższe COP tym niższe koszty ogrzewania. Z tego też względu system oparty na pompie ciepła DHP Premium jest jednym z najtańszych w eksploatacji. Co więcej, pompy od znanych producentów takich jak Defro, mają klasę energetyczną A++. Jeśli pompa ciepła jest prawidłowo zamontowana jej praca jest niezawodna przez wiele lat. Potwierdzają to opinie konsumentów. Jak się okazuje, ponad 95 proc. klientów posiadających pompy ciepła nie chce stosować innego rozwiązania.