Jak pozyskać odwiedzających nasza stronę

Promocja strony internetowej z pewnością może przynieść bardzo dobre efekty, warto zwrócić uwagę iż samo stworzenie strony nie spowoduje iż zaczną odwiedzać ją internauci, Oczywiście możemy wykorzystać różnego rodzaju narzędzia marketingowe, obecnie możemy rozpocząć promocję od social media, w tym przypadku warto stawiać na Facebooka czy też Instagram.

Z pewnością jest to miejsce które jest odwiedzane przez miliony użytkowników. Dlatego też możemy zyskać bardzo wiele odwiedzin, dodatkowo także internauci mogą wchodzić na naszą stronę, dzięki czemu możemy zwiększyć sprzedaż. Oczywiście od wielu lat bardzo ważną platforma marketingową są wyszukiwarki takie jak Google, dzięki nim możemy łatwo zyskać odwiedzających. W przypadku wykupienia reklam płatnych nasza strona od razu pojawi się w wynikach wyszukiwania na pierwszej stronie, możemy również wykorzystać pozycjonowanie jako bardzo dobre narzędzie promocyjne.

Jak pozyskać odwiedzających nasza stronę

Rola linków w procesie pozycjonowania

Z pewnością kiedy chcemy uzyskać dobre miejsce w wynikach wyszukiwania Google powinniśmy zwrócić uwagę na pozyskiwanie wysokiej jakości linków. Linki podzielone są zasadniczo na linki follow oraz linki nofollow, co określa odpowiedni atrybut. Z pewnością warto zadbać o pozyskanie wartościowych linków dla naszej strony które będą odpowiadały za podniesienie pozycji. Osoby doświadczone w pozycjonowaniu wiedzą iż liczy się jakość, w tym przypadku warto kłaść nacisk na linki z portali tematycznych, możemy wykorzystać tematyczne fora, blogi, artykuły promocyjne, różnego rodzaju linki prowadzące z social media. Oczywiście podczas pozycjonowania strony często uzyskamy dość dużą ilość linków, warto zwrócić uwagę na to że samo ich pozyskanie nie jest jeszcze końcem naszej pracy. Powinniśmy sprawdzić czy linki które prowadzą do strony zostały zaindeksowane czyli znalezione przez Google. Niekiedy zdobywając link tworzymy nową podstronę, musi zostać ona zaindeksowana, niekiedy także zdobywamy linki na stronach zaindeksowanych. Obecnie możemy wykorzystać narzędzie takie jak google index checker, aby sprawdzić czy nasza pracę przyniosła pożądany efekt. Dzięki temu będziemy mieli pod kontrolą dużą ilość linków prowadzących do naszej strony.