Jak wybrać odpowiednie panele na podłogę

Wybór nowej podłogi nie jest łatwy różnorodność materiałów jest ogromna, a asortyment jest pozornie do siebie bardzo podobny.

Oprócz klasycznych wykładzin podłogowych, takich jak parkiet, deski podłogowe, płytki, laminat i korek, od kilku lat w ofercie dostępne są również podłogi winylowe. Podobnie jak laminat, deska podłogowa składa się z kilku warstw. Oferowany jest w postaci płytek, desek podłogowych, które składają się z różnych warstw, takich jak warstwa spodnia, warstwa nośna, warstwa dekoracyjna i warstwa wierzchnia. Można również zastosować izolację z paneli dźwiękoszczelnych. Powierzchnia podłogi jest trwale połączona z płytą nośną, która jest zwykle wykonana z materiałów drewnopochodnych lub korka. Jeśli powierzchnia jest wykonana z plastikowego polichlorku winylu, nazywana jest podłogą winylową. Podłoga winylowa jest jedną z podłóg, które charakteryzują się wodoodpornością. Jak wybrać odpowiednie panele na podłogę

Dzięki temu doskonale nadaje się do pomieszczeń, w których najczęściej panuje wilgotność, jest to dobry pomysł także ze względu, że jest to materiał, który łatwo utrzymać w czystości łatwo jest go także odkazić z grzyba czy pleśni, które nieraz mogą pojawić się w naszych łazienkach.

Alternatywnie istnieją również powierzchnie wykonane na przykład z materiału PET z jakiego produkowane są butelki plastikowe. W przeszłości podłogi winylowe były produkowane z użyciem szkodliwych plastyfikatorów i ftalanów. Obecnie opracowywane są panele podłogowe produkowane z przyjaznych materiałów. Pełny winyl składa się w 100% z plastiku, dzięki czemu jest wodoodporny i nie pęcznieje. Dlatego nadaje się szczególnie do użytku w łazience. Podobieństwa do laminatu można również zauważyć, jeśli chodzi o układanie, można łatwo układać podłogi w różnych pomieszczeniach, i nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności. Z pewnością popularność wynika także z tego że może wyglądać praktycznie jak każdy inny materiał. Może z powodzeniem imitować kamień lub drewno, mają wygląd ceramiczny, metalowy. Dzięki nowoczesnej technologii druku, wykładziny podłogowe mogą mieć wiele autentycznych wzorów. Dobrym przykładem wysokiej jakości podłóg są panele Alloc w Greenfloor.