Jakie meble są charakterystyczne dla stylu industrialnego

  • Redakcja
  • 15 grudnia, 2021
  • Możliwość komentowania Jakie meble są charakterystyczne dla stylu industrialnego została wyłączona

Styl industrialny czerpie inspirację z magazynów i fabryk, które zaludniają miejski krajobraz.

Odsłonięta architektura, taka jak belki stropowe, żelazne wzmocnienia, wyblakłe drewno, cegły na ścianach dodają solidnego, wyluzowanego charakteru do wzornictwa przemysłowego. Wiele nowoczesnych przestrzeni łączy w sobie wpływy przemysłowe z betonem i wyeksponowanymi rurami, tworząc otwartą, pozbawioną zbędnych dodatków atmosferę. Niezależnie od tego, czy planujesz odnowić starą przestrzeń, czy chcesz dodać industrialny charakter do obecnej, istnieje kilka prostych sposobów na włączenie tego prostego projektu do swojego domu.

Jakie meble są charakterystyczne dla stylu industrialnego

Meble industrialne odpowiednie do salonu

Z pewnością w żadnym salonie nie może zabraknąć foteli i krzeseł. Są dostępne w sprzedaży w niezliczonych stylach, kolorach i materiałach, dodając nieco koloru i zapewniając dodatkowe miejsce do siedzenia. Zarówno tapicerka jak i kształt mogą odzwierciedlać styl retro, dodając wnętrzu w stylu industrialnym nieco artystycznej atmosfery. Obecnie wiele foteli i krzeseł znajdziemy z metalowymi, czarnymi nogami, pasują zatem one do stylu industrialnego.

Dzięki wyrazistym metalowym podstawom i naturalnemu wykończeniu z litego drewna, stoliki kawowe, biurka i stoły są idealnym rozwiązaniem, jeśli chcesz, aby taki mebel był wyrazisty. Możemy znaleźć stoliki z półkami czy szufladami z płaskimi frontami, które pomogą utrzymać porządek w salonie nawiązując do industrialnego wyglądu. Kupując stolik weź pod uwagę proste, przemysłowe linie i różne wysokości półek, które zapewniają również dużo miejsca do przechowywania. Miejsce do przechowywania można znaleźć nie tylko w solidnych szufladach, ale także w otwartej sylwetce mebli industrialnych, którą zapewnia część z wysokimi półkami.

Również szafki pod telewizor mogą być otwarte, po bokach można znaleźć półki bądź szafki zamykane drzwiczkami. Oferuje to elegancką i solidną podstawę do postawienia telewizora i innego sprzętu. Meble w stylu industrialnym zakupisz online na stronie https://oleslaw.pl/. Jeśli chcesz klasycznego industrialnego wyglądu mebli z minimalnymi detalami i proste w projekcie, wybierz regał z otwartymi półkami. Szkieletowa, prosta konstrukcja tych mebli pozwala uporządkować książki, ozdoby lub rośliny doniczkowe, a jednocześnie zapewnia dużo miejsca na półkach do przechowywania.