Wskazówki, jak sprawić, by chrapanie stało się przeszłością

  • Redakcja
  • 21 czerwca, 2019
  • Możliwość komentowania Wskazówki, jak sprawić, by chrapanie stało się przeszłością została wyłączona

Przy tak wielu różnych rzeczach konkurujących o twoją uwagę ostatnią rzeczą, której potrzebujesz, jest jeszcze jeden problem, który może uniemożliwić ci całonocny sen.

Niestety chrapanie – własne lub innej osoby – często tak właśnie działa. Ten artykuł zawiera wiele przydatnych informacji, które pomogą Ci uzyskać odpoczynek, na który zasługujesz.Jeśli masz problem z chrapaniem, unikaj spania na plecach. Ta pozycja sprawia, że ​​chrapanie jest bardziej prawdopodobne ze względu na sposób, w jaki miękkie podniebienie i podstawa języka spoczywają w tylnej części ust. Zamiast tego śpij po swojej stronie. Jest mniej prawdopodobne, że będziesz chrapać w tej pozycji, a jakość snu prawdopodobnie się poprawi.Jeśli masz problemy z chrapaniem w nocy, tuż przed snem należy unikać spożywania alkoholu, środków nasennych, w tym środków uspokajających i leków przeciwhistaminowych. Powodem tego jest to, że powodują, że mięśnie przechodzą w tryb relaksacji, a to może ograniczać drogi oddechowe.Staraj się nie przyjmować leków zawierających środki uspokajające, jeśli chcesz przestać chrapać. Wiadomo, że środki uspokajające rozluźniają mięśnie gardła, a gdy te mięśnie są zbyt rozluźnione, pojawia się chrapanie. Jeśli leki mają środki uspokajające, porozmawiaj z lekarzem o przejściu na podobny lek, który nie ma środka uspokajającego.Picie alkoholu przed snem może spowodować chrapanie. Dzieje się tak, ponieważ alkohol rozluźnia mięśnie gardła, co prowadzi do zaciśnięcia dróg oddechowych. W rezultacie chrapanie jest bardziej prawdopodobne. Najlepszym sposobem na uniknięcie chrapania spowodowanego spożyciem alkoholu jest zaprzestanie picia napojów spirytusowych co najmniej 5 do 6 godzin przed snem.Omów chrapanie z dentystą. Jeśli dolna szczęka rozluźnia się podczas snu, może to przyczynić się do chrapania. Twój dentysta może wyposażyć Cię w specjalny ochraniacz na zęby na noc, który utrzyma Twoje zęby razem i sprawi, że Twoja szczęka będzie zbytnio rozluźniona. To może rozwiązać Twoje problemy z chrapaniem.Jeśli jesteś palaczem, który chrapie, twój nałóg palenia papierosów może stanowić dużą część problemu – śmiało i rzuć. Biznesy Online - Szereg ciekawych publikacji związanych z biznesem również w sieci.

Palenie powoduje poważne uszkodzenia układu oddechowego i zwiększa ilość śluzu w drogach oddechowych, co może prowadzić do chrapania.

Porzucenie nałogu może zdusić problemy z chrapaniem w zarodku.Jeśli chcesz przestać chrapać, możesz zapisać się na analizę snu. Ten rodzaj oceny pokaże Ci, które czynniki powodują chrapanie. Możliwe, że twój język jest w złej pozycji lub po prostu masz dużo tkanki nosowej, która wibruje podczas snu, powodując hałas. Ta ocena pomoże ci wymyślić następny krok.Śpij na boku, aby zapobiec chrapaniu. Jeśli śpisz na plecach, szansa na chrapanie jest większa. Jednak zranisz się w szyję, jeśli położysz się na brzuchu podczas snu. To jest powód, dla którego idealna pozycja do spania jest po twojej stronie.Naucz się spać na boku, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Spanie na boku pomaga utrzymać otwarte gardło, dzięki czemu powietrze może swobodnie wchodzić i wychodzić. Spanie na plecach powoduje rozluźnienie mięśni gardła i uniemożliwia dobry przepływ powietrza. Przerwany lub zły przepływ powietrza powoduje chrapanie.Dzięki radom i informacjom z tego artykułu, miejmy nadzieję, że w Twojej przyszłości będzie więcej odpoczynku i relaksu. Niezależnie od tego, czy masz problemy z chrapaniem, czy jesteś zmuszony dzielić łóżko z kimś, kto chrapie, te pomocne wskazówki pojawiły się we właściwym czasie. Zanim stracisz kolejną noc, pamiętaj o informacjach, które właśnie przeczytałeś.