Atrakcje turystyczne Kazimierza Dolnego

  • Redakcja
  • 4 lipca, 2022
  • Możliwość komentowania Atrakcje turystyczne Kazimierza Dolnego została wyłączona

Kazimierz Dolny jest jednym z najpopularniejszych miasteczek turystycznych w naszym kraju, możemy znaleźć tutaj duże zaplecze turystyczne, dzięki temu wynajmiemy pokój czy też domek, dostępnych jest także wiele kwater prywatnych.

Z pewnością jest to miejsce, do którego turyści chętnie przyjeżdżają ze względu na ciszę, spokój, możemy dzięki temu odpocząć od hałaśliwych, dużych miast.

Atrakcje turystyczne Kazimierza Dolnego

Co warto zobaczyć w Kazimierzu Dolnym?

Sercem Kazimierza Dolnego jest rynek, znajdziemy tu zabytkowe kamienice oraz charakterystyczną studnię stojącą na środku. Wokół znajduje się wiele restauracji, możemy zobaczyć tu renesansowe kamienice, są dwie kamienice Przybyłów oraz Kamienica Gdańska, powstały w roku 1815, są to jedne z najpiękniejszych kamienic w Polsce. Nieopodal na ulicy senatorskiej znajduje się także Kamienica Celejowska, jest to jeden z najciekawszych zabytków w Polsce, który został zbudowany przez kupca Bartłomieja Celeja. W całym Kazimierzu znajdziemy wiele historycznych budynków, znajduje się tu także zabytkowy kościół. W Kazimierzu znajdują się także ruiny zamku oraz kamienna baszta, która pełniła niegdyś funkcję latarni rzecznej.

Panoramę Kazimierza Dolnego możemy oglądać z Góry Trzech Krzyży, jest to miejsce chętnie odwiedzane przez turystów, skąd rozpościera się widok na Wisłę. W Kazimierzu możemy udać się na spacer ulicą Puławską, nad Wisłą znajduje się chodnik, którym dotrzemy do zabytkowych spichlerzy z XVII wieku. Natomiast idąc w drugą stronę możemy dojść do starych kamieniołomów, możemy zwiedzać także wąwozy lessowe. Są one wyjątkowe ze względu na korzenie drzew, które okalają wąwóz z obu stron, jest to miejsce, gdzie możemy wybrać się na spacer, jest tu przyjemnie zwłaszcza latem, kiedy będziemy chcieli się trochę ochłodzić.

W Kazimierzu znajdziemy wiele miejsc, gdzie możemy się zatrzymać, jednym z nich jest Moje Miejsce Kazimierz, gdzie możemy wynająć domki, jest to miejsce, gdzie możemy zabrać dzieci. Na stronie internetowej https://www.mmresort.com zapoznamy się z pełną ofertą ośrodka. Znajdziemy tutaj basen, kort tenisowy, różnego rodzaju rozrywki, które spodobają się najmłodszym. Może być to bardzo dobra baza wypadowa do zwiedzania Kazimierza Dolnego, czy też znajdującego się nieopodal Janowca.