Co warto zobaczyć w jurze krakowsko-częstochowskiej?

  • Redakcja
  • 22 lipca, 2021
  • Możliwość komentowania Co warto zobaczyć w jurze krakowsko-częstochowskiej? została wyłączona

Co roku wielu turystów przybywa do jury krakowsko-częstochowskiej aby wypocząć, miejsce to może zaoferować bardzo wiele atrakcji turystycznych, z pewnością na uwagę zasługują szlaki piesze oraz rowerowe, które ciągną się na długości kilkuset kilometrów.

Z pewnością osoby które lubią odpoczynek nad wodą także znajdą coś dla siebie, może być to przykładowo spływ kajakowy, czy też odpoczynek nad jeziorem.

Co warto zobaczyć w jurze krakowsko-częstochowskiej?

Wspaniałe zamki i jaskinie

Możemy wyruszyć szlakiem Orlich Gniazd, są to średniowieczne zamki które z pewnością są godne zobaczenia, niektóre z nich zostały także odrestaurowane, warto zwrócić uwagę iż często goszczą one ekipy filmowe przykładowo kręcony był tutaj serial Wiedźmin. Znajdziemy niesamowite formacje skalne jak również wiele jaskiń, część z nich jest otwarta dla turystów, z pewnością będzie to bardzo ciekawa atrakcja. Oczywiście na uwagę zasługuje Zamek Ogrodzieniec, jest obecnie udostępniony do zwiedzania, to zamek średniowieczny który w ostatnim czasie służył jako plan serialu Netflix.

Warto zobaczyć także Zamek Bobolice który został odrestaurowany w 2011 roku, zamek oczywiście jest otwarty dla turystów, z pewnością jest to jedna z najciekawszych atrakcji jury krakowsko-częstochowskiej. Tereny leżą w obrębie Ojcowskiego Parku Narodowego, turyści mogą wybrać się na zwiedzanie doliną Prądnika, znajdziemy tutaj około 400 jaskiń, jest to niewątpliwie bardzo ciekawa atrakcja dla całej rodziny. Możemy zobaczyć także Zamek Piaskowa Skała, jest to bardzo dobrze zachowany zamek, wiele osób pamiętać go z serialu Janosik.

Oczywiście możemy liczyć tu na odpowiednie zaplecze turystyczne, znajdziemy tutaj hotele, pensjonaty, domy na jurze krakowsko-częstochowskiej znajdziemy wiele pensjonatów z lokalizowanych w bardzo malowniczych miejscach. Oczywiście możemy także wybrać się pod namiot, czy też przyjechać tej kamperem. Naturalnie okolica sprzyja także sportom zimowym, znajdziemy tutaj wyciągi, różne trasy narciarskie dlatego także zimą jest to miejsce godne odwiedzenia.