Czy astma kontroluje twoje życie? Uzyskaj pomoc tutaj!

  • Redakcja
  • 18 kwietnia, 2021
  • Możliwość komentowania Czy astma kontroluje twoje życie? Uzyskaj pomoc tutaj! została wyłączona

Astma jest trudnym problemem do pokonania, ale obecnie istnieje wiele rozwiązań, które pomogą Ci radzić sobie z nią na co dzień.

Nigdy nie pozwól, aby astma przejęła Twoje życie. Porozmawiaj z lekarzem lub poszukaj leków dostępnych bez recepty, a bez problemu pokonasz astmę!Jeśli chcesz użyć nawilżacza lub waporyzatora, wyczyść go dokładnie. Jeśli zawiera kurz lub cokolwiek innego, twoje płuca będą przeszkadzać cząsteczkom zawartym w parze. Pozostaw nawilżacze i waporyzatory na chwilę w wodzie i upewnij się, że są suche przed ich użyciem.Astma nie jest chorobą uleczalną i wymaga opieki zdrowotnej przez całe życie. Pamiętaj, aby przyjmować odpowiednie leki, aby utrzymać codzienne objawy astmy pod kontrolą i zawsze mieć pod ręką leki awaryjne na wypadek ataku. Twój lekarz i alergolog są tymi, którzy podchodzą do wszelkich pytań dotyczących tej choroby i jej leczenia.Utrzymuj pościel praną co najmniej raz w tygodniu. Pamiętaj, aby zawsze myć je w gorącej wodzie. Dzięki temu Twoje łóżko nie będzie zawierało roztoczy i innych alergenów, które mogą wywołać atak. Jak najczystszy dom to jedna z najlepszych metod obrony przed astmą.Podczas ćwiczeń, aby uniknąć ataku lub przezwyciężyć łagodny atak, wykonaj te dwa kroki. Krok pierwszy: wypchnij całe powietrze z płuc, naprawdę je zmusij. Info Biznes - Biznesowe porady i ciekawostki

Krok drugi: ustami uformuj kształt litery „O”, prawie tak, jakbyś miał gwizdać, ale nie tak wąsko, a następnie na siłę wciągnij powietrze z powrotem do płuc, aż poczujesz się komfortowo wypełniony powietrzem.

Powtarzaj te kroki, dopóki ćwiczysz i martwisz się atakiem. Oddychanie tworzy rytm, dzięki czemu jesteś świadomy swojego oddechu. Powoduje również łagodną hiperwentylację, pompując więcej tlenu do krwioobiegu.Leki rozszerzające oskrzela są powszechnym lekiem na astmę przepisanym przez lekarza. Zwykle ma postać inhalatora i istnieją kuracje krótko i długo działające. Krótkotrwała dawka pomoże z natychmiastowymi objawami, podczas gdy długo działająca dawka będzie na trwające problemy.Inhalatory do szybkiej ulgi lub leczenia zapobiegawczego to leki, które należy prawidłowo podawać. Upewnij się, że oddychasz głęboko do płuc podczas wciskania inhalatora. Trzymaj lek w płucach przez co najmniej 3 do 5 sekund przed wydechem, aby uzyskać lepszy efekt.Ogranicz kontakt ze zwierzętami, zwłaszcza długowłosymi zwierzętami domowymi/na zewnątrz. Wiele osób cierpiących na astmę cierpi również na zdiagnozowane lub niezdiagnozowane alergie na sierść zwierząt. Nawet jeśli nie jesteś uczulony na sierść zwierząt lub łupież, długowłose zwierzęta, które spędzają czas na świeżym powietrzu, będą tropić brud i kurz, które mogą wywołać atak astmy lub w inny sposób zaostrzyć objawy astmy.Jeśli czujesz, że objawy astmy nasilają się, spróbuj wypić filiżankę gorącej kawy. Ciepło nie tylko złagodzi niektóre objawy, ale kofeina może otworzyć drogi oddechowe i zmniejszyć potrzebę kaszlu. Jeśli nie lubisz kawy, spróbuj herbaty, gorącej czekolady lub batonika czekoladowego.Jeśli masz dzieci z astmą, przeprowadzaj regularne przeglądy swojego domu. Najczęstszymi wyzwalaczami ataków astmy u dzieci są kurz, pleśń i inne szkodliwe zarodniki w powietrzu. Sprawdzanie domu raz w roku pod kątem tych zanieczyszczeń powietrza jest skutecznym sposobem zapobiegania i leczenia ataków astmy u Twojego dziecka.Jeśli astma jest poważnym problemem w twoim życiu, nie pozwól jej odejść. Nadal możesz uprawiać sport i robić swoje codzienne rzeczy, jeśli tylko o to zadbasz. Porozmawiaj ze swoim lekarzem lub udaj się do lokalnej apteki, znajdź lekarstwo i wróć do życia z pełną mocą!