Profesjonalne mycie samochodu

Głównymi produktami do mycia i wstępnego usuwania zanieczyszczeń z pojazdu są specjalne szampony i piany śnieżne, które można nakładać ręcznie lub za pomocą myjki ciśnieniowej z odpowiednią dyszą.

Jednak szampon samochodowy nie zawsze działa tak, jak byśmy tego chcieli. O wiele trudniej jest uzyskać odpowiednią proporcję szamponu i wody, a nawet wtedy ma on zupełnie inny efekt końcowy niż inne preparaty do mycia pojazdu, jak piana śnieżna.

Profesjonalne mycie samochodu

Jak skutecznie umyć i osuszyć samochód?

Szampony samochodowe mają zwyczaj wysychania i pozostawiania śladów na szybach i lakierze, a jeśli ustalisz niewłaściwe proporcje, mogą również usunąć wosk z lakieru. Niewłaściwy stosunek piany śnieżnej do wody może spowodować, że mieszanka będzie zbyt gęsta lub zbyt rzadka. Należy również pamiętać, że nie wszystkie produkty do mycia samochodu i dysze do lanc będą działać tak samo. Przed natryskiem bezpośrednio na samochód należy je przetestować. Warto również zwrócić uwagę na podwozie, co zapewni usunięcie soli i innych zanieczyszczeń z dolnej części samochodu.

Kiedy dokładnie umyjesz samochód, warto go również osuszyć, nie zawsze jest to możliwe za pomocą ręczników, część wody może przedostać się do ciasnych miejsc i szczelin, i to jest powód, dla którego potrzebujesz dmuchawy powietrza. Sprężone powietrze wypycha kropelki wody, aby usunąć wszelkie ślady wilgoci. Zapobiega to tworzeniu się pleśni oraz rdzy, a także umożliwia usuwanie zanieczyszczeń i brudu z miejsc w których po prostu nie można używać wody, czy nie dotrzemy ręcznikiem. Możemy również wypróbować preparaty ułatwiające suszenie pojazdu.

Produkty do mycia i suszenia pojazdu można znaleźć na stronie https://detailingstore.pl/12-mycie-i-suszenie. Szampon samochodowy i piana śnieżna mogą wydawać się dość podobne, ale w rzeczywistości są to bardzo różne produkty. Oba są przeznaczone do czyszczenia zewnętrznej części pojazdu, ale powinny być używane na różnych etapach procesu mycia i mieć zupełnie inne składy, co skutkuje różną konsystencją. Śnieżne piany nakłada się na samochód przed szamponem, aby usunąć jak najwięcej zabrudzeń bez użycia rękawicy myjącej, dzięki czemu mają większą moc czyszczącą niż szampony. Szampony samochodowe są używane po spłukaniu piany, aby usunąć pozostały brud. W ten sposób zmniejszymy ryzyko zarysowań na lakierze czy innych powierzchniach.