Przeczytaj ten artykuł, aby uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące psów

  • Redakcja
  • 27 kwietnia, 2020
  • Możliwość komentowania Przeczytaj ten artykuł, aby uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące psów została wyłączona

Posiadanie psa to ogromna odpowiedzialność.

W rzeczywistości istnieje wiele podobieństw z posiadaniem dziecka. Dzięki temu zadanie jest duże, można z cierpliwością i wiedzą opiekować się psem. Aby zapoznać się z przydatnymi sugestiami dotyczącymi posiadania psa, po prostu czytaj dalej.Rozważ nauczenie psa sygnałów ręcznych wraz z poleceniami słownymi. Konsekwencja i praktyka są kluczem do nauczenia psa tych niewerbalnych poleceń. Wielu właścicieli jest sfrustrowanych i wraca do poleceń słownych, ale dobrze wyszkolony pies powinien rozumieć obie te rzeczy. Staraj się używać tylko komend słownych, gdy pies jest poza zasięgiem wzroku, ale z bliska używaj tylko sygnałów ręcznych.Bądź dobrym sąsiadem i zniechęcaj psa do szczekania, chyba że ostrzega cię przed niebezpieczeństwem. Większość ludzi przyzwyczaja się do skowytu swojego psa, ale inni uważają to za stałą irytację. Jeśli twój pies często szczeka, rozważ rozmowę z weterynarzem o tym, co może go powodować i jak możesz to powstrzymać, ze względu na wszystkich.Bądź ostrożny, jeśli szukasz nowego psa na Craigslist lub innych ogłoszeniach. Wiele osób wyolbrzymia prawdę, aby rozładować problemy lub trudne kwestie treningowe, a Ty możesz skończyć z niemożliwą sytuacją na swoich rękach. Rozmawiaj tylko z osobami, które można zweryfikować za pomocą dokumentacji weterynaryjnej i wykazują pozytywne doświadczenie w obsłudze.Zaplanuj regularne wizyty weterynaryjne. Regularne badania weterynaryjne są niezwykle ważne dla ogólnego stanu zdrowia Twojego psa – podobnie jak w przypadku ludzi, ważne jest, aby wcześnie wykryć wszelkie problemy zdrowotne. Przeczytaj ten artykuł, aby uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące psów

Weterynarz upewni się, że Twój pies jest na bieżąco ze swoimi szczepieniami i sprawdzi, czy nie ma innych problemów, takich jak waga i problemy z zębami lub pasożyty.Jeśli Twój pies ma długie włosy, poświęć trochę czasu na przycięcie sierści wokół jego stóp.

Jeśli pozwolisz, aby włosy Twojego psa rosły zbyt długo, może on utknąć w jego sierści. Może to prowadzić do obrażeń między opuszkami stóp i wokół paznokci.Bardzo ważne jest, abyś utrzymywał uszy psa w czystości. Utrzymywanie wnętrza uszu w czystości pomoże zapobiegać infekcjom ucha. Jest to również dobry moment, aby sprawdzić ucho pod kątem pcheł, kleszczy i wszelkich innych szkodników, które mogły sprawić, że ucho Twojego psa znalazło się w domu.Jeśli nie masz pod ręką żadnego środka do czyszczenia uszu, możesz zamiast tego użyć chusteczki dla niemowląt. Po prostu owinąć go wokół czubka palca i wytrzeć wewnętrzną powierzchnię ucha. Idź tylko tak daleko, jak łatwo zmieści się twój palec. Nie używaj patyczków higienicznych, ponieważ mogą zranić ucho.Bardzo często przedmioty osadzają się w poduszkach łap Twojego psa. Sprawdzaj je regularnie, aby upewnić się, że nic tam nie ma. Jeśli coś zobaczysz, bądź bardzo ostrożny, aby to wyjąć, w przeciwnym razie może się utknąć jeszcze głębiej. Mądrze jest użyć do tego pęsety.Jeśli twój pies ma lęk separacyjny lub chcesz być dla niego naprawdę miły, włączaj muzykę, gdy idziesz do pracy. Dźwięk pomoże mu poczuć się bezpieczniej i nie tak samotny. Może pomóc im przezwyciężyć niepokój w oczekiwaniu na twój powrót.Ci, którzy chcą opiekować się psami, powinni potraktować to poważnie. Pies jest podobny do dziecka w tym, że trzeba mu wszystko zapewnić. To duże wyzwanie, ale zdecydowanie sprostasz zadaniu. Ten artykuł powinien dać ci dobre zrozumienie potrzeb twojego szczeniaka, więc czas zacząć.