Ochrona przeciwsłoneczna skóry nie jest przeznaczona tylko na lato

  • Redakcja
  • 21 grudnia, 2020
  • Możliwość komentowania Ochrona przeciwsłoneczna skóry nie jest przeznaczona tylko na lato została wyłączona

Dobrze dobrane kosmetyki do pielęgnacji skóry, w tym ochrona przed słońcem i delikatne oczyszczanie, może zachować zdrową i promienną skórę przez cały rok.

Ochrona skóry przed niekorzystnymi promieniami słonecznymi jest szczególnie ważna latem, kiedy słońca jest najwięcej. Promieniowanie słoneczne jest jednym z najważniejszych czynników, jeśli chodzi przyczynianie się do przedwczesnego starzenia skóry. Wybierając organiczny kosmetyk na bazie naturalnych minerałów, oprócz wielu zalet otrzymasz pewną ochronę przeciwsłoneczną. W organicznych składnikach znajdziesz także przeciwutleniacze z witaminy C, olejek różany, wodę różaną, olejek rozmarynowy czy olej słonecznikowy. Dobra pielęgnacja skóry i zdrowy styl życia mogą pomóc opóźnić naturalne starzenie się i zapobiec różnym problemom skórnym. Ochrona przeciwsłoneczna skóry nie jest przeznaczona tylko na lato

Jednym z najważniejszych sposobów pielęgnacji skóry jest ochrona przed słońcem.

Długotrwałe przebywanie na słońcu może powodować zmarszczki, plamy starcze, przebarwienia i inne problemy skórne, a także zwiększać ryzyko raka skóry. Aby uzyskać najpełniejszą ochronę przeciwsłoneczną używaj kremu z filtrem o szerokim spektrum i SPF przynajmniej 15. Nałóż go obficie i nakładaj ponownie co dwie godziny lub częściej, jeśli pływasz albo się pocisz. Staraj się również unikać słońca między godziną 10 a 16, kiedy promienie słoneczne są najsilniejsze. Twoja skóra jest pierwszą osłoną dla organizmu przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, dlatego musisz o nią odpowiednio zadbać. Zastanawiając się nad pielęgnacją skóry, warto mieć świadomość swojego środowiska i codziennego stanu zdrowia, na przykład diety, stresu i sprawności. Wysokiej jakości produkty z wysokimi filtrami oferuje firma Novaclear Urban Sunblock- kosmetyki do ochrony przed promieniami słonecznymi SPF 50+ UVA UVB IR z pewnością odpowiednio zabezpieczą skórę prze słońcem. Pod koniec dnia rutynowa pielęgnacja skóry, obejmująca delikatne środki myjące i nawilżające, może zdziałać wiele. W cieplejszych miesiącach możemy automatycznie sięgać po filtr przeciwsłoneczny, ale w zimie jest on równie ważny, aby chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV.