Solidne wskazówki dotyczące projektowania dużej witryny internetowej

  • Redakcja
  • 30 stycznia, 2019
  • Możliwość komentowania Solidne wskazówki dotyczące projektowania dużej witryny internetowej została wyłączona

Kiedy ludzie projektują strony internetowe, myślą, że wyskakujące okienka są dobre do przyciągnięcia uwagi odwiedzających, ale dzieje się tak tylko wtedy, gdy nie próbujesz im czegoś sprzedać.

Jeśli chcesz zaprojektować odnoszącą sukcesy witrynę, na której zatrzymasz odwiedzających, unikaj wyskakujących okienek. Skorzystaj z porad zawartych w tym artykule, aby pokazać, jak poruszać się za pomocą wyskakujących okienek w projekcie strony internetowej.W przypadku prezentacji multimedialnych skorzystaj z nowego standardu HTML5. Chociaż HTML5 nie jest tak niezawodny dla animacji i gier jak Flash, ma tę zaletę, że działa stabilnie w przeglądarkach telefonów komórkowych, w tym w tych zawartych w sprzęcie Apple. HTML5 jest również nieco szczuplejszy niż Flash, więc czas wczytywania również się poprawi.Slogan powinien być widoczny w całej witrynie. Używanie sloganu oznacza po prostu, że będziesz musiał wymyślić krótkie oświadczenie, które pozwoli odwiedzającym wiedzieć, o czym jest Twoja witryna. Przejrzysty slogan pozwala czytelnikowi szybko zobaczyć, o czym jest strona, ponieważ większość ludzi podejmuje decyzję o pozostaniu lub odejściu zwykle w ciągu 8 sekund.Projektanci stron internetowych nadali ramom buty w latach 90-tych. Chociaż wtedy działały dobrze, miały wiele wad. Ramki utrudniają odwiedzającym dodawanie do zakładek i przewijanie strony. Możesz stworzyć coś, co będzie łatwiejsze w użyciu dla użytkowników.Uważaj na firmy hostingowe, które twierdzą, że oferują swoim klientom nieograniczoną przepustowość. Zwykle jest coś, co jest napisane drobnym drukiem, co znacznie różni się od tego. W wielu przypadkach ludzie mają problemy z polityką dozwolonego użytku.Zachowaj czujność w nadzorowaniu swojej witryny pod kątem treści, które stały się przestarzałe lub nieaktualne. Jeśli ktoś odwiedzi Twoją witrynę w celu uzyskania aktualnych informacji i stwierdzi, że omawia ona ostatnie wydarzenie – które miało miejsce rok temu – odchodzi. Internauci chcą świeżych informacji ze zaktualizowanych i utrzymywanych witryn, a pozwalanie, by nieaktualne treści pozostały w górze, krzyczy o nieostrożności z Twojej strony. Ustal harmonogram przeglądania witryny i usuwania wszelkich nieaktualnych treści.Przetestuj swoją witrynę w najpopularniejszych przeglądarkach i platformach, aby upewnić się, że wyświetla się poprawnie. Solidne wskazówki dotyczące projektowania dużej witryny internetowej

Czasami skrypty działające w jednej przeglądarce mogą nie dawać takich samych wyników w innej przeglądarce.

Dlatego może być konieczne podjęcie dodatkowych środków, takich jak dodanie funkcji wykrywania przeglądarki, aby zapewnić prawidłowe wyświetlanie witryny w większości warunków.Wybierz swojego usługodawcę hostingowego ostrożnie. Niektóre hosty wymagają linku do nich, podczas gdy inne mogą zmusić Cię do zainstalowania ich wyskakujących okienek. Powinieneś także przetestować ich wydajność za pomocą jednego z wielu narzędzi dostępnych za darmo online, ponieważ nie chcesz hostować z kimś, kto stale działa wolno lub ulega awarii.Dokładnie poznaj swój temat. Dobre badania pomogą Ci stworzyć idealną stronę. Gdy Twoi goście zobaczą, że nie można Ci ufać, ponieważ podajesz błędne informacje, stracisz ich. Ustalenie tematu pomoże Ci lepiej blogować.Tworzenie mapy witryny jest bardzo ważną częścią procesu projektowania stron internetowych. Mapa witryny to skuteczny sposób informowania odwiedzających o różnych rodzajach treści, które oferuje Twoja witryna, i jest doskonałym narzędziem do poruszania się po witrynie. Roboty wyszukiwarek będą również korzystać z mapy witryny z podobnych powodów, dlatego dodanie mapy witryny pomoże poprawić rankingi wyszukiwania. Upewnij się, że Twoja witryna ma mapę witryny i jest zakończona.Jak wspomniano na początku tego artykułu, wyskakujące okienka mogą być naprawdę rozpraszające dla odwiedzających witrynę internetową i jest to coś, czego nie chcesz umieszczać na swoich stronach internetowych. Jeśli znasz właściwy sposób umieszczania reklam bez rozpraszania uwagi, będziesz mieć udaną witrynę. Zastosuj informacje z tego artykułu, aby mieć witrynę, która nie będzie denerwować Twoich klientów.