Czego nie robić w trakcie przeprowadzki? Tych 5 błędów unikaj!

  • Redakcja
  • 3 czerwca, 2024
  • Możliwość komentowania Czego nie robić w trakcie przeprowadzki? Tych 5 błędów unikaj! została wyłączona

Przeprowadzka to proces skomplikowany pod względem logistycznym, wymagający sporo cierpliwości i zaangażowania. Wystarczy jednak ustrzec się kilku prostych błędów, by znacznie usprawnić i przyśpieszyć całe przedsięwzięcie. O czym nie warto zapominać w natłoku obowiązków? Które pomyłki i zaniechania będą w największym stopniu rzutować na komfort w czasie zmiany miejsca zamieszkania? Poznaj 5 błędów, popełnianych najczęściej w trakcie przeprowadzki. 

1. Wybór złej firmy przeprowadzkowej – dlaczego jest on tak istotny?

Niewłaściwy wybór firmy przeprowadzkowej to jeden z najczęstszych błędów, rzutujących na jakość podejmowanych działań. Nic dziwnego, bowiem to właśnie profesjonalne wsparcie pozwala obniżyć stres i napięcie, zaoszczędzić czas oraz zyskać realną pomoc w pakowaniu i transporcie dobytku. 

Taką świadczy firma przeprowadzkowa MKL – Wrocław, oferując swoim klientom cały wachlarz różnorodnych usług, składających się na ostateczny sukces całego przedsięwzięcia. To nie tylko montaż i demontaż szaf czy komód, pakowanie przedmiotów i ich przewożenie pod wskazany adres, ale również utylizacja mebli i transport zakupionego sprzętu AGD od oficjalnego dostawcy do nowego miejsca zamieszkania. Wybór firmy przeprowadzkowej warto dokładnie przemyśleć, gdyż to właśnie ona wykona znaczną część pracy, zdejmując ze zleceniodawcy większość obowiązków.

 

MKL Transport & Przeprowadzki Wrocław
Barycka 3/1b
50-325 Wrocław
Tel: 604 246 314
www: mklogistyka.pl

2. Brak planu przeprowadzki – jak stworzyć harmonogram działań?

Stworzenie planu przeprowadzki to jeden z najważniejszych czynników, warunkujących sprawną i bezstresową zmianę miejsca zamieszkania. Opracowując harmonogram działań, należy wziąć pod wagę przede wszystkim czas, potrzebny na spakowanie dobytku i jego bezpieczne przewiezienie. Taki plan powinien:

  • dokładnie określać termin przeprowadzki, by móc przygotować się do niej nieco wcześniej,
  • zawierać listę rzeczy, które będą zabierane do nowego miejsca zamieszkania,
  • obejmować listę zakupów, które usprawnią i przyśpieszą proces pakowania.

Chaos w działaniu to jeden z najgorszych błędów, rzutujący w znacznym stopniu na komfort psychiczny w trakcie zmiany miejsca zamieszkania. Tworząc harmonogram działań, warto jednak doliczyć nieco czasu na niespodziewane wypadki i przeciwności. Elastyczność i gotowość do zmiany planów to bowiem podstawa udanej przeprowadzki – bez stresu, napięcia i zbędnych emocji.

3. Zbyt mała ilość przyborów do pakowania – co zakupić przed przeprowadzką?

Jeśli planujesz przeprowadzkę biura czy mieszkania, koniecznie zaopatrz się w odpowiednią ilość kartonów i akcesoriów, które ułatwią spakowanie dobytku. Na liście zakupowej nie powinno zabraknąć więc:

  • folii bąbelkowej, która uchroni delikatne przedmioty przed zniszczeniem,
  • foli stretch, przydającej się zwłaszcza w pakowaniu mebli i sprzętu AGD,
  • silnej taśmy klejącej i markera do opisywania pudełek,
  • naklejek, ostrzegających o delikatnej zawartości kartonów.

Już kilka dni przed przeprowadzką warto zrobić porządki w mieszkaniu. To również dobry czas na oszacowanie ilość pudełek, które przydadzą się w trakcie pakowania. Dzięki temu nie zabraknie ich w najważniejszym momencie, co stanowi jeden z najczęściej popełnianych błędów.

4. Błędy w pakowaniu – które z nich popełniamy najczęściej?

Nieumiejętne pakowanie się to jeden z błędów, które mogą zdezorganizować całą przeprowadzkę. To właśnie dlatego warto poświęcić nieco czasu, by dowiedzieć się, jak spakować się efektywnie, ale również i bezpiecznie. 

Przede wszystkim poszczególne kartony nie mogą być przeciążone zbyt ciężkimi rzeczami. Będzie to bowiem powodować kłopoty w przenoszeniu, zwiększając jednocześnie ryzyko ich rozerwania. Puste przestrzenie w ich wnętrzach warto natomiast dokładnie wypełnić, by uniknąć przypadkowego przesuwania się spakowanych przedmiotów. W tym celu można sięgnąć po profesjonalne wypełniacze, ale również i ręcznik papierowy, gazety czy folię bąbelkową.

5. Problemy z rozpakowaniem – jak ich uniknąć?

Problemy z rozpakowaniem kartonów to efekt błędów, popełnianych w trakcie ich pakowania. Aby ich uniknąć, należy dokładnie opisać każde pudełko, wskazując jego miejsce przeznaczenia, jak kuchnia, salon, sypialnia czy łazienka. W tym kontekście ważne jest, aby w poszczególnych kartonach znajdowały się przedmioty wyłącznie z jednego pomieszczenia. 

Kończąc pakowanie, należy również zadbać o tzw. bagaż podręczny. Powinny znaleźć się w nim przedmioty i akcesoria, które mogą okazać się niezbędne jeszcze przed rozpakowaniem całego dobytku w nowym miejscu zamieszkania.