Właściwości i zastosowanie henny naturalnej

Pielęgnacja i farbowanie włosów naturalną henną polega na tym, by być otwartym, mieć dobre odczucia co do rezultatów klimat, i akceptować każdy przepis i efekt jako wyjątkowy i niepowtarzalny dla każdej osoby.

Henna to roślina, a nie substancja chemiczna czy atrament. Henna jest rośliną i rośnie w bardzo gorącym klimacie. Jako roślina naturalna ma tylko jeden kolor barwnika w odcieniu pomarańczowo-czerwonawym. Rośliny zazwyczaj nie dają nam więcej niż jednego koloru, tak jak jagody plamią na fioletowo, podobnie henna barwi na czerwono. Handlowe opakowania henny sugerują, że są to różne kolory henny, ale w rzeczywistości są to wstępnie zmieszana henna zawierająca inne zioła i składniki zmieniające jej czerwony kolor na inny. Proszek z henny miesza się z wodą na pastę, której można używać do farbowania włosów, lub do tworzenia tymczasowych wzorów na skórze. Zawsze czytaj listę składników na zakupionych opakowaniach mieszanek lub po prostu kup czystą hennę w proszku od niezawodnego dostawcy. Właściwości i zastosowanie henny naturalnej

Henna to całkowicie naturalna farba do włosów bez chemii.

Nie zawiera chemikaliów ani składników rozjaśniających, które rozjaśniłyby twoje włosy. Cassia obovata jest czasami nazywana neutralną lub bezbarwną henną, ale w rzeczywistości jest to inna roślina, która zawiera żółty barwnik, który może ufarbować szare, jasne i blond włosy na odcień złocisty. Na ciemnych włosach kasja zwykle nie wykazuje żadnego koloru. Stosowanie kasji jako odżywki do włosów daje wszystkie zalety henny, ale jeśli chcesz uzyskać kolor, trzeba jej używać nieco częściej, ponieważ efekty nie są tak długotrwałe jak przy użyciu henny. Indygo jest czasami nazywane czarną henną, ale jest to również inna roślina, która ubarwi włosy od brązowego do czarnego odcienia, ale należy go używać z henną, aby uzyskać taki efekt. Również Khadi henna z amlą może służyć nie tylko jako farba, ale również odżywka do włosów. Indygo nie uwalnia barwnika tak samo jak henna, dlatego należy go wymieszać i użyć od razu lub w ciągu 15-20 minut. Upewnij się, że indygo, które kupisz, nie zawiera PPD, które może być bardzo szkodliwe dla włosów i skóry.