Wskazówki dotyczące ekologicznego ogrodnictwa, które pomogą Ci uzyskać lepszy ogród!

  • Redakcja
  • 18 kwietnia, 2020
  • Możliwość komentowania Wskazówki dotyczące ekologicznego ogrodnictwa, które pomogą Ci uzyskać lepszy ogród! została wyłączona

Ogrodnictwo to świetna aktywność dla pojedynczych osób i całych rodzin.

Korzyści sięgają od pięknych podwórek po świeże i bezpłatne owoce i warzywa. Nawet jeśli masz zielonego kciuka, kilka wskazówek i sztuczek dotyczących wyników handlu. Czytaj dalej, aby uzyskać spostrzeżenia, które możesz wykorzystać podczas uprawy roślin.Poświęć trochę czasu na poznanie swojej gleby. Przeanalizuj to. Dzięki temu dowiesz się, co znajduje się w Twojej glebie i w jakich obszarach gleba może być niedostateczna. Następnie możesz dokupić brakujące składniki odżywcze do gleby, co pomoże zmaksymalizować plony! Wiele lokalnych uniwersytetów, które mają wydziały rolnictwa, ma możliwość przetestowania gleby za niewielką opłatą.Wydaj dodatkowe pieniądze na ogrodzenie swojego ogrodu. Masz zamiar zainwestować czas i pieniądze, aby stworzyć własny ogród, ale wszystko może się zmarnować przez tupanie zabawnych dzieci, zwierząt domowych i innych małych zwierząt. Chroń swoją inwestycję za pomocą małego ogrodzenia, które powstrzymuje dzieci i zwierzaki.Zbieraj warzywa ogrodowe często i wcześnie. Chociaż niedojrzałe, wiele rodzajów warzyw jest bardzo smacznych w swojej młodości. Groszek cukrowy, mała dynia letnia, ogórki i pączkujące brokuły można zbierać, aby utrzymać rośliny w stanie reprodukcji przez dłuższy czas. Zwiększy to również plony przy drugim zbiorze tych samych roślin.Większość ludzi projektuje swoje ogrody z roślinami w dłoniach i łopatą. Jednak najlepszym pomysłem jest poczekanie z wyborem roślin po podjęciu decyzji o rozmieszczeniu lub projekcie krajobrazu. Po zakończeniu projektowania krajobrazu przejdź do ostatniego kroku do swojego ogrodu; sadzenie ulubionych kwiatów, krzewów i drzew.Podczas uprawy ziemniaków upewnij się, że wybierasz odmianę o zawartości skrobi, która odpowiada sposobowi ich gotowania. Im więcej skrobi jest w ziemniaku, tym suchszy i bardziej łuszczący się będzie po ugotowaniu. Ziemniaki nadające się do zacierania zawierają około 7% skrobi. Wskazówki dotyczące ekologicznego ogrodnictwa, które pomogą Ci uzyskać lepszy ogród!

Te ziemniaki szybko się gotują i zachowują wysoką zawartość wilgoci, dzięki czemu są łatwe do zmiażdżenia.

Pieczone ziemniaki mają zawartość skrobi od 15% do 18%, a smażone ziemniaki mają najwyższy poziom (22%).Świetnym sposobem na powstrzymanie owadów i szkodników w ogrodzie jest spryskanie roślin mieszanką mydła do naczyń i wody. Mieszanka jednej kwarty wody i pół łyżeczki detergentu do naczyń zabije te nieznośne pasożyty. Pamiętaj o ponownym malowaniu co czternaście dni.Hoduj rośliny z nasion, zamiast kupować rośliny ze szkółki. Kuszące może być kupowanie roślin, które mają już przewagę, ale zwykle nie jest to konieczne. Uprawiając z nasion, możesz znaleźć krajobraz swojego podwórka za mniej niż 50,00 dolarów różnych nasion roślin, zamiast wydawać setki, a nawet tysiące dolarów na szkółkę roślin.Codziennie chroń swoje rośliny przed wilgocią. Nadmiar wilgoci stwarza atrakcyjne środowisko dla chorób i pasożytów. Grzyby to pasożyty powszechnie występujące w świecie roślin. Możesz zwalczać grzyby za pomocą sprayów fungicydowych. Jednak obszar powinien być leczony, zanim zauważysz początek jakichkolwiek problemów.Jeśli masz gliniastą glebę, najważniejszą rzeczą do zrobienia jest jej przepracowanie i uzupełnienie jakimś rodzajem kompostu. Rośliny zwykle dobrze sobie radzą z tym typem gleby po założeniu, ponieważ mogą zapuścić korzenie wystarczająco głęboko w obszarze, który nigdy nie wysycha. I odwrotnie, rośliny w lżejszej glebie wymagają stałego podlewania. Pamiętaj, aby na powierzchni położyć organiczną ściółkę, która w lecie powstrzyma powierzchnię przed przypiekaniem.Każdy ogrodnik wie, że nasiona prawidłowo sadzone gołe owoce po czasie. Utrzymuj nasiona wiedzy z tego artykułu mocno zasiane w ogrodzie swojego umysłu. W nadchodzących sezonach i cyklu wegetacyjnym z pewnością zobaczysz, że zawarte tu porady przekształcą się w przydatne nawyki w twoich pracach ogrodniczych.