Filtry przepływowe w zastosowaniach domowych

  • Redakcja
  • 5 maja, 2022
  • Możliwość komentowania Filtry przepływowe w zastosowaniach domowych została wyłączona

Na rynku konsumenckim znaleźć można wiele systemów i rozwiązań pozwalających na szybkie i łatwe, a przede wszystkim efektywne przeprowadzenie procesu oczyszczania wody. Istnieje bardzo wielu producentów, którzy co chwila wprowadzają na rynek nowe rozwiązania filtrów i urządzeń filtrujących, przez co systemy filtrowania wody są coraz bardziej zaawansowane. 

Jak wiadomo, w każdym mieszkaniu czy domu, człowiek wykorzystuje wodę do celów gospodarczych oraz po prostu do konsumpcji. W tym drugim przypadku można zaopatrzyć się w jej zapasy, jednak po pierwsze – nie jest to to rozwiązanie efektywne w zakresie magazynowania najpotrzebniejszych wyrobów (zwłaszcza w mieszkaniach o małej powierzchni zabudowy), po drugie – rosnąca ostatnimi czasy w Polsce inflacja i związane z tym podwyżki cen nie zachęcają do częstych zakupów. Zwłaszcza, że już za równowartość parędziesięciu złotych można kupić najprostszy dzban z filtrem na wodę kranową.

Nieco droższym rozwiązaniem są filtry przepływowe, takie jak np.: wstępne, polipropylenowe, zawierające żywicę jonowymienną, węglowe oraz mineralizujące. Nowoczesny i wydajny filtr przepływowy skutecznie uzdatnia wodę usuwając wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia mechaniczne oraz chemiczne. Zapewnia zdrową i smaczną wodę, o naturalnym kolorze bez przykrych zapachów. Tak oczyszczoną wodę można pić bezpośrednio z kranu.

Jaki jest wybór?

Na rynku istnieje bardzo szeroka gama filtrów przepływowych o różnym zastosowaniu. Wstępny filtr przepływowy przeznaczony jest przede wszystkim do zimnej wody, która jest oczyszczana z zanieczyszczeń mechanicznych, takich jak np. piasek czy rdza. Pozwala też na zmniejszenie ilości lub całkowitą neutralizację chloru, metali ciężkich oraz pestycydów. Pozwala też pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. Bardzo dobrej jakości filtry przepływowe można znaleźć na stronie: dafi.pl/filtry-przeplywowe.

Filtr polipropylenowy z kolei oczyszcza wodę z piasku, drobnych zawiesin, tłuszczu, rdzy i innych substancji, które mogą być wymywane z powierzchni instalacji hydraulicznych. Należy pamiętać o regularnych wymianach wkładów filtrujących. Filtr przepływowy z żywicą jonowymienną przede wszystkim zmiękcza wodę poprzez neutralizacji jonów wapnia i magnezu. Taka instalacja jest zalecana do montażu w punkcie pobierania wody – nieoczyszczona woda powoduje, że na urządzeniach AGD czy baterii prysznicowej powstaje kamień.

Oczyszczanie wody z zastosowaniem filtrów przepływowych stanowi bardzo wygodną i ekonomicznie uzasadnioną alternatywę wobec regularnego kupowania zgrzewek wody do domu. Wiele filtrów przepływowych posiada nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz zaawansowane metody pracy, dzięki czemu woda może zostać polepszona w wyniku czego staje się w codziennych użytkowaniu bardziej bezpieczna i pozbawiona szkodliwych substancji. Warto dodać, że czystsza woda nie tylko poprawia zdrowie człowieka, ale również wydłuża pracę przyrządów oraz urządzeń wykorzystujących wodę, takich jak bateria i kabina prysznicowa, ekspres do kawy, czajnik, pralka. Ponadto taka woda jest dużo korzystniejsza dla środowiska.

Cena najtańszych filtrów przepływowych to już kilkaset złotych, gdzie nie ma konieczności częstej wymiany wkładów oczyszczających.