Jak wybrać dobrą kabinę prysznicową?

Planowanie łazienki to spore przedsięwzięcie. Przy wyborze kabiny prysznicowej warto wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów, aby później cieszyć się z przyjemnej chwili relaksu pod prysznicem. Poznaj kwestie, którymi powinieneś kierować się przy zakupie kabiny prysznicowej.

Kabina prysznicowa w małej łazience

Wiele osób uznaje, że do niewielkich łazienek powinno się zastosować kabinę prysznicową. To stwierdzenie nie rozwiązuje do końca problemu. Zdarzają się przecież obszerne kabiny, które wymagają więcej miejsca, a do tego ich design może zdominować małą przestrzeń. Doskonale w takich pomieszczeniach będą prezentować się kabiny przyścienne. Przede wszystkim idealnie wpasują się w róg łazienki. Jeśli nie dysponujesz dużym metrażem, warto wybrać czyste przeszklenia, bez zdobnych ornamentów. Dzięki temu uzyskasz iluzję większej powierzchni. Dobry sklep z zestawami łazienkowymi dysponuje szerokim asortymentem kabin o różnych wymiarach, pozwoli to na dopasowanie brodzika nawet do niewielkiej łazienki. Jeśli planujesz postawić przy kabinie prysznicowej umywalkę lub toaletę, wybierz drzwi przesuwne zamiast otwieranych po skosie, dzięki temu w łatwy sposób weźmiesz prysznic, bez obawy o zniszczenie wyposażenia łazienki.

Kabiny łatwe w czyszczeniu

Utrzymanie czystości w kabinie prysznicowej to ważna kwestia. Rowki i rolki oraz szkło hartowane jawią się jako powierzchnie trudne w czyszczeniu. Nowoczesne brodziki na szczęście posiadają ergonomiczny kształt, który jest znacznie prostszy w sprzątaniu. Dzięki zastosowaniu trwałych materiałów brodziki są w stanie wytrzymać nawet mocną chemię do czyszczenia. Ciekawą alternatywą jest także zamontowanie kabiny bez brodzika z modnym w tym sezonie odpływem w podłodze. Takie rozwiązanie powinno zostać zaplanowane już na etapie prac wykończeniowych łazienki. Kafle, które wybierzesz pod prysznic, będą determinowały łatwość czyszczenia go. Najlepsze będą duże płytki o gładkiej powierzchni, natomiast popularne w łazienkach mozaiki lub kafelki o nierównej powierzchni będą wyzwaniem w sprzątaniu. Kolejnym problematycznym elementem jest rodzaj oszklenia kabiny. Często słyszy się, jakoby transparentne szkło było trudne w utrzymaniu czystości ze względu na twardą wodę. Warto wybrać kabinę zabezpieczoną warstwą hydrofobową. Na szczęście są na rynku dostępne środki przeznaczone specjalnie do odkamieniania kabin prysznicowych, które pozwolą z łatwością utrzymać szkło w najlepszym stanie. Ważna jest także funkcjonalność elementów nierdzewnych pod prysznicem. Atutem będą samoregulujące się rolki w suwaku, które na dolnej części można wypiąć, by wyczyścić dokładnie trudno dostępne miejsca.

Armatura do kabiny prysznicowej

Istotną rolę odgrywa rodzaj armatury, jaki wybierzesz do  kabiny prysznicowej. W sklepie z zestawami łazienkowymi znajdziesz gotowe komplety  pod prysznic. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla osób, które wolą powierzyć to zadanie specjalistom. W asortymencie znajdziesz wiele rodzajów wykończenia, który bez problemu wpasujesz w styl, w jakim jest urządzona Twoja łazienka. Do tego warto zastanowić się, czy interesuje Cię tylko bateria prysznicowa, czy panel z deszczownicą i innymi akcesoriami. Te pierwsze dzielą się na natynkowe, które łatwo zamontujesz w ścianie, nowoczesne podtynkowe, które podbijają wnętrzarskie trendy i jednopunktowe. Przy tych ostatnich należy pamiętać, że nie można po zamontowaniu regulować ich wysokości.

Najlepszy prysznic

Zanim wskoczysz pod szybki prysznic, czeka Cię sporo planowania. Stosując się do kilku rad, wybierzesz kabinę prysznicową, które posłuży Ci przez wiele lat.