Mięśnie budują siłę i wytrzymałość naszego ciała

Aby zbudować większe mięśnie niezbędna jest bogata w białko i inne składniki odżywcze dieta.

Możemy również dla lepszych efektów chodzić na siłownię, również intensywne ćwiczenia cardio mają wpływ na wygląd naszej sylwetki. Jeśli podnoszenie ciężarów i trening siłowy nie są dla ciebie z różnych powodów odpowiednie, możesz wybrać pływanie, bieganie, jazdę na rowerze czy inne ćwiczenia wykonywane z odpowiednią intensywnością.

Mięśnie budują siłę i wytrzymałość naszego ciała

Wysokobiałkowe suplementy na masę i rzeźbę

Jednym z głównych powodów, dla których ludzie unikają treningu siłowego, jest ból stawów. Jak na ironię, powodem, dla którego wiele z tych osób odczuwa ból w stawach, jest brak treningu siłowego. Zastanów się, jak możesz trenować z ciężarami w sposób, który nie pogorszy bólu stawów, a w końcu trening siłowy złagodzi ból stawów. Nie oznacza to, że osoba z chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego, gdzie nie ma chrząstki między kośćmi, będzie czuła się dobrze podczas przysiadów. Być może będzie musiała znaleźć alternatywny ruch oraz wspomagać się suplementami na budowanie masy mięśni.

Jednocześnie nie musisz pozwalać, aby jakakolwiek część ciała całkowicie uniemożliwiała wykonywanie danego ćwiczenia. Istnieje wiele obszarów, nad którymi możesz pracować. Co ciekawe, wykazano, że zwiększenie beztłuszczowej masy ciała poprawia stan w niektórych formach zapalenia stawów. Mięśnie chronią stawy przed skutkami urazu z powodu zejścia z krawężnika w niewłaściwy sposób lub poślizgnięcia się na lodzie. Jeśli masz siłę i koordynację, łatwiej złapiesz równowagę, zamiast przewrócić się i zranić. Ponadto hormonalne efekty budowania mięśni mogą pomóc w naprawie innych tkanek i złagodzić odczuwany ból.

Ważne jest, aby pamiętać, że jeśli wykonujesz dużo cardio i stosujesz niskokaloryczną dietę, aby spróbować spalić nadmiar tkanki tłuszczowej, w rzeczywistości przyspieszysz również utratę mięśni i spowolnisz tempo metabolizmu spoczynkowego. Ćwiczenia cardio powinny być stosowane oszczędnie, a zamiast tego polegaj na treningu siłowym i diecie wysokobiałkowej, zażywaj również suplementy na masę i rzeźbę, aby budować beztłuszczową masę ciała.