Jak zachować kondycję, aktywność i zdrowie z cukrzycą?

  • Redakcja
  • 19 kwietnia, 2020
  • Możliwość komentowania Jak zachować kondycję, aktywność i zdrowie z cukrzycą? została wyłączona

Wiele osób na całym świecie cierpi na cukrzycę.

Może to być bardzo łatwa do opanowania choroba, jeśli jesteś odpowiednio wykształcony i poświęcisz czas na poznanie kilku wskazówek, jak skutecznie sobie z nią radzić. Udowodniono, że poniższe wskazówki pomogą Tobie lub Twoim bliskim żyć pełnią życia z cukrzycą.Zaleca się, aby diabetycy zwiększali spożycie cynamonu, ponieważ badania naukowe wykazały, że zapobiega to wzrostowi poziomu cukru we krwi podczas posiłku. Uwielbiam dodawać go do płatków owsianych lub płatków zbożowych, a także pieczę babeczki bananowe z co najmniej jedną łyżką cukru, więc wiem, że dostanę zalecaną dzienną dawkę.Ciesz się produktami takimi jak jajka, fasola i jogurt grecki, które są bogate w białko, ale mają niską zawartość tłuszczu. Wypróbuj różne potrawy i przepisy, aby się nie nudzić.Edukuj swoje dzieci we wszystkim, czego dowiesz się o swojej cukrzycy, ponieważ pewnego dnia mogą stanąć w obliczu takiej samej sytuacji. Bardzo pomocne będzie dla nich zobaczenie podróży, którą odbyłeś, i nauczenie się z niej, aby mogli uniknąć błędów, gdy dorosną.Jeśli cierpisz na cukrzycę lub jesteś zagrożony rozwojem choroby, dobrym pomysłem jest stosowanie diety bogatej w błonnik. Błonnik, który znajduje się w owocach, warzywach, produktach pełnoziarnistych i fasoli, zapobiega cukrzycy, buforując cukier lub węglowodany w diecie, utrzymując poziom cukru we krwi nawet zamiast jego wahań.Jeśli masz cukrzycę lub jesteś zagrożony jej rozwojem, ważne jest, abyś schudł. Jak zachować kondycję, aktywność i zdrowie z cukrzycą?

Nadwaga lub otyłość mogą powodować niebezpiecznie wysoki poziom glukozy we krwi, co może powodować poważne komplikacje, w tym śpiączkę lub śmierć.

Staraj się jeść zdrowiej i trzymaj się umiarkowanego planu ćwiczeń. Nigdy nie jest za późno na zmianę i możesz odnieść sukces bez względu na to, ile wcześniej nieudanych prób miałeś.Zakupy w dyskoncie spożywczym mogą zaoszczędzić DUŻO pieniędzy, które możesz zamiast tego wydać na artykuły dla diabetyków. W rzeczywistości wiele dyskontów SPRZEDAJE leki i materiały eksploatacyjne dla diabetyków, co może obniżyć rachunki do jeszcze niższych poziomów. Cukrzyca nie musi wyrzucać Cię z domu i z domu!Większość ludzi wie, że zmniejszenie spożycia tłuszczu jest ważnym krokiem w diecie zdrowej dla serca. Dla diabetyków jest to jeszcze ważniejsze, ponieważ serce opiera się na kontrolowanym i dobrze utrzymywanym poziomie cukru we krwi. Celuj w zredukowane lub wyeliminowane tłuszcze nasycone, które często pochodzą ze źródeł zwierzęcych i obejmują smalec, boczek i masło, a także tłuszcze roślinne, takie jak tłuszcz roślinny.Jeśli stwierdzisz, że Twój poziom HbA1c jest nieproporcjonalnie wyższy niż typowy poziom glukozy we krwi, problem może polegać na tym, że mierzysz poziom przed posiłkiem, co nie daje dokładnych wyników. Twoje średnie poziomy mogą nie odzwierciedlać dokładnie odczytów dokonanych przed, w trakcie i po jedzeniu posiłków.Jeśli zauważysz JAKIEKOLWIEK uszkodzenia skóry na stopach i masz cukrzycę, musisz jak najszybciej poinformować o tym swojego podologa! Będzie mógł powiedzieć ci, czego użyć, aby utrzymać go w czystości i wolny od infekcji, a jeśli to konieczne, przepisać ci krem ​​lub żel z antybiotykiem.Aby mieć pewność, że cukrzyca nie powoduje problemów podczas długiego lotu, zawsze pakuj przekąskę. Podczas gdy niektóre linie lotnicze oferują bezpłatne posiłki, żywność może być mocno przetworzona i być może będziesz musiał długo czekać na nakarmienie. Zabranie własnej przekąski zapewni, że poziom glukozy pozostanie tam, gdzie powinien.Jak stwierdzono na początku tego artykułu, cukrzyca jest chorobą możliwą do opanowania i nie musi zabierać Ci radości z życia. Skorzystaj z podanych wskazówek, aby skutecznie radzić sobie z cukrzycą. Cukrzyca nie musi rządzić twoim życiem, jeśli zastosujesz te wskazówki do swojej codziennej rutyny.