Nie każdy kwalifikuje się do kredytu hipotecznego

  • Redakcja
  • 18 grudnia, 2021
  • Możliwość komentowania Nie każdy kwalifikuje się do kredytu hipotecznego została wyłączona

Chyba każdemu czasem zdarzy się, że potrzebuje nagle pieniędzy, których nie ma skąd wziąć.

Często pierwsze kroki kierujemy do znajomych i rodziny, jednak nie zawsze tak się da. Dlatego dla takich ludzi z pomocą przychodzą firmy oferujące pożyczki gotówkowe oraz banki udzielające różnorodnych kredytów. Są również wyspecjalizowane firmy, które funkcjonują w ten sposób, że udzielają szybkich pożyczek gotówkowych. Nie uzyskamy w ten sposób dużych kwot pieniędzy, jednak dla wielu osób jest to wsparcie finansowe, które często ratuje nas z różnych opresji, kiedy potrzebujemy dodatkowej gotówki.

Nie każdy kwalifikuje się do kredytu hipotecznego

Co sprawdza bank przed udzieleniem kredytu hipotecznego

Oczywiście wiadomo że taka pożyczka podlega zwrotowi wraz z odsetkami, jednak faktem jest, że w danym momencie często pomaga nam to w rozwikłaniu finansowych problemów. Rodzajów pożyczek dostępnych na rynku jest sporo, w zależności od wielkości pożyczanej kwoty oraz ewentualnych zabezpieczeń możemy wybrać odpowiednie rozwiązanie dla siebie. Najprostsze i najczęściej brane są szybkie pożyczki gotówkowe. Są to tak zwane pożyczki od ręki, które często są udzielane w dosłownie w kilkanaście minut, jednak pożyczona kwota nie będzie wyższa niż dwa tysiące złotych.

Firmy, które udzielają pożyczek, często reklamują się, że dają pożyczki na dowód. Jest to prawda, jednak nie do końca, nie możemy bowiem pożyczyć pieniędzy bez jakiejkolwiek wiadomości o ewentualnym źródle spłaty pożyczonej kwoty. Żadna firma nie pożyczy nam pieniędzy, jeśli nie mamy żadnego źródła dochodów. Nawet jeśli nikt nie oczekuje zaświadczenia o zarobkach, z całą pewnością zainteresuje się źródłami dochodów. Szczególnie przy pożyczaniu dość dużych kwot, jak przy zaciąganiu kredytu hipotecznego, bank dokładnie sprawdzi, czy stać nas na regularne spłacanie rat kredytu.

Jeśli chcemy uzyskać kredyt hipoteczny w określonej kwocie, który przeznaczymy na zakup czy remont nieruchomości, bank z pewnością na początku oceni naszą zdolność finansową, a także czy nie jesteśmy wpisani do rejestru dłużników. Po złożeniu wniosku musimy poczekać na decyzję, czy kredyt zostanie nam udzielony i w jakiej kwocie.