Hydraulika Easy: Naucz się rozwiązywać problemy z hydrauliką

  • Redakcja
  • 17 kwietnia, 2020
  • Możliwość komentowania Hydraulika Easy: Naucz się rozwiązywać problemy z hydrauliką została wyłączona

Problemy z hydrauliką mogą zmienić się w wielką sprawę i znacząco wpłynąć na Twój dom i Twoje mienie.

Zatrzymaj problemy z hydrauliką, zanim się zaczną, stosując poniższe wskazówki.Działaj szybko, jeśli zamarzną ci rury! Zamknij wodę i odkręć kran, aby umożliwić jej spuszczenie po rozmrożeniu. Zaczynając od kranu i kierując się do oblodzonego obszaru, wyceluj w rurę palnikiem propanowym lub suszarką do włosów – to szybko ją rozmrozi. Możesz też owinąć rurę w poduszkę grzewczą lub wycelować w nią lampę grzewczą, ale zajmie to trochę czasu. Ostatnią deską ratunku jest owinięcie fajki szmatami i zalanie wrzątkiem.Następnym razem, gdy masz zatkany odpływ, unikaj prostego rozwiązania polegającego na zrzucaniu chemikaliów do czyszczenia odpływów do rur. Chociaż ta metoda wymaga najmniejszego wysiłku, chemikalia zawarte w tych płynnych środkach czyszczących działają destrukcyjnie na rurociągi. Zamiast tego rozważ użycie odrobiny smaru do łokci z tłokiem, wężem lub innym urządzeniem przeznaczonym do usuwania chodaka bez chemikaliów.Upewnij się, że szambo jest opróżniane co około pięć lat i upewnij się, że jest właściwie konserwowane. Jej oczyszczenie zapobiega gromadzeniu się osadów w szambie i tworzeniu zapasu ścieków w domu lub stopieniu całego systemu gnilnego. Jeśli koszt pompowania szamba wydaje się nieco wygórowany, pamiętaj, że koszt czyszczenia i naprawy uszkodzonego szamba będzie znacznie wyższy.Jeśli masz hałaśliwe rury, możesz je amortyzować gumowym kocem lub dodać dodatkowe paski mocujące. Uderzenie rur jest zwykle spowodowane luźnymi rurami, uderzeniem wody, które zatrzymuje się podczas wyłączania, lub rurami z ciepłą wodą przesuwającymi się w swojej pozycji. Wszystkie te problemy można rozwiązać poprzez amortyzację i kotwienie rur.Jeśli to możliwe, należy unikać stosowania w toalecie jakichkolwiek tabletek lub środków do usuwania zapachów. Produkty te mogą dobrze usuwać nieprzyjemne zapachy, ale ich efektem ubocznym jest uszkadzanie gumy w toalecie, co może uniemożliwić prawidłowe działanie toalety.Zainstaluj syfony lub pokrywy odpływowe na wszystkich zlewach i odpływach wannowych. Większość domowych połączeń hydraulicznych dotyczy zatkanych rur. Mogą one być spowodowane przez zanieczyszczenia, zwłaszcza włosy, spłukiwane w kanalizacji. Hydraulika Easy: Naucz się rozwiązywać problemy z hydrauliką

Umieszczenie pułapki oznacza, że ​​możesz usunąć te zanieczyszczenia, zanim trafią one do rur.Twój podgrzewacz wody działa lepiej jesienią i zimą, więc upewnij się, że wszystkie osady gromadzą się wokół tego urządzenia.

Płukanie tego urządzenia może prowadzić do wydłużenia żywotności, dzięki czemu zimą nie będziesz mieć problemów z hydrauliką. Ten środek ostrożności pozwoli zaoszczędzić czas, pieniądze i wysiłek.Upewnij się, że osadnik kłaczków w suszarce jest czysty. Jest to konserwacja zapobiegawcza, która zapobiegnie wielu problemom, w tym pożarom. Często sprawdzaj pułapkę, aby zobaczyć, czy nie ma żadnych rozdarć lub dziur. Jeśli tak, kłaczki mogą dostać się do twoich rur, a to je zatka i spowoduje więcej problemów, z którymi będziesz musiał się uporać.Zlew ze słabym ciśnieniem wody często można naprawić, usuwając nagromadzony osad z aeratora. Po wyjęciu aeratora użyj starej szczoteczki do zębów z odrobiną octu, aby usunąć osad. Po oczyszczeniu złóż aerator z powrotem i włóż go z powrotem do kranu. Po oczyszczeniu aeratora ciśnienie wody powinno się poprawić.Jakkolwiek kłopotliwe mogą być problemy z hydrauliką, istnieje wiele metod ich naprawy. Potrzebujesz tylko badań i ewentualnej opinii hydraulika na temat tego, co musisz zrobić, aby to naprawić poprawnie. Korzystając z wyżej wymienionych technik, możesz rozwiązać swoje problemy z hydrauliką.