Jakie moskitiery wybrać na drzwi balkonowe?

Letnie miesiące rządzą się swoimi prawami. To czas, który uwielbiamy spędzać na tarasach czy balkonach, ciesząc się długimi i ciepłymi wieczorami. Niestety, lato to również okres wzmożonej aktywności komarów i innych owadów, które mogą skutecznie uprzykrzyć błogi odpoczynek, wlatując do naszych domów i mieszkań. To z reguły kończy się nieprzyjemnym ukąszeniami i odgłosami, które zakłócają nocną ciszę. Na szczęście istnieje skuteczny sposób, by uchronić się przed niechcianymi gośćmi. Wystarczy bowiem zastosować odpowiednią siatkę, by móc cieszyć się z uroku letnich wieczorów, bez konieczności szczelnego zamykania okien i drzwi. Na jaką moskitierę się zdecydować? Aby nieco ułatwić wybór, zebraliśmy w krótkim poradniku kilka najistotniejszych informacji.

Czym jest moskitiera?

Pod nazwą moskitiera kryje się siatka z setkami drobnych oczek. Takie rozwiązanie uniemożliwia komarom czy insektom przedostanie się przez otwarte okna do naszych domów i mieszkań. Wiele osób obawia się jednak, że moskitiera będzie blokowała również dopływ świeżego powietrza, zaciemniając przy tym wnętrze pomieszczenia. Nic bardziej mylnego! Takie siatki doskonale przepuszczają zarówno powietrze, jak i światło, chroniąc nas skutecznie przed nieprzyjemnymi ukąszeniami owadów. Aby jednak taka ochrona była efektywna, należy zastosować ją nie tylko na okna. Optymalnym rozwiązaniem są np. moskitiery balkonowe Roltex Lublin, które – doskonale dopasowane do każdego rodzaju drzwi – będą stanowić skuteczną barierę ochronną w okresie największej aktywności insektów.

Jak działa moskitiera ramkowa?

Jak przeczytać można na stronie: https://polskierolety.pl/, należącej do firmy ROLTEX Paweł Bożym, ul. Mechaniczna 13, 21-040 Świdnik, tel. 577 118 567, w przypadku drzwi i okien balkonowych najlepiej sprawdza się moskitiera ramkowa. Jest ona montowana do futryny okien lub drzwi, tworząc w ten sposób doskonałą izolację, chroniącą domowników przed insektami, ale również i przed pyłkami, stanowiącymi podłoże dokuczliwych alergii. W przypadku drzwi balkonowych, taka moskitiera umieszczona jest na specjalnych zawiasach, by nie utrudniać wychodzenia na balkon. Moskitiery ramkowe zakłada się wczesną wiosną, a zdejmuje późną jesienią. Po tym czasie warto odpowiednio je zakonserwować, by móc je z powodzeniem wykorzystywać przez wiele kolejnych sezonów.

Inne rodzaje moskitier – na którą warto się zdecydować?

Często stosowanym rozwiązaniem są również moskitiery na rzepy, choć charakteryzują się one znacznie mniejszą funkcjonalnością, utrudniając chociażby swobodne wchodzenie przez drzwi balkonowe. Ci, którzy nie chcą narażać się na tego rodzaju niedogodności, wybierają z kolei moskitiery plisowane. Są one przesuwane na boki, dzięki czemu nie ograniczają w żaden sposób możliwości komfortowego korzystania z drzwi balkonowych. Bardziej zaawansowanym technologicznie rozwiązaniem będą z kolei moskitiery, zintegrowane z roletami zewnętrznymi. Ich zaletą jest całoroczna ochrona przed owadami, umożliwiająca otwieranie drzwi balkonowych o każdej porze roku, bez strachu o odwiedziny niechcianych gości.

Jak wybrać dobrą moskitierę na drzwi balkonowe?

Wybór moskitiery na drzwi balonowe nie powinien być dziełem przypadku. Podejmując ostateczną decyzję w tym zakresie, warto zwrócić bowiem uwagę na dwa podstawowe aspekty. Jednym z nich będzie funkcja praktyczna, sprowadzająca się do ochrony domowników przed komarami i owadami, drugim natomiast funkcjonalność zastosowanego rozwiązania. W przypadku moskitiery ramkowej, doskonałym pomysłem będą wspomniane już zawiasy, umożliwiające swobodne korzystanie z balkonu lub tarasu. Użytkownicy często stawiają również na moskitiery przesuwane lub zwijane. Co ważne, dobór odpowiedniej siatki z pewnością nie spowoduje problemów z domykaniem, blokowaniem czy zacinaniem się drzwi balkonowych. Dlatego też optymalnym rozstrzygnięciem będą moskitiery na wymiar, które doskonale dopasują się do danej powierzchni, zapewniając nam skuteczną ochronę, dzięki której będziemy mogli w pełni wykorzystać urok długich, letnich wieczorów.