Na co zwrócić uwagę kupując nowy stół?

  • Redakcja
  • 31 maja, 2021
  • Możliwość komentowania Na co zwrócić uwagę kupując nowy stół? została wyłączona

Ponieważ wspólne posiłki są bardzo ważną częścią naszego życia, kluczowy jest również wybór odpowiedniego stołu do jadalni, kuchni czy salonu.

Poświęcenie czasu na zrozumienie, czego naprawdę potrzebujesz, pozwoli ci na zakup takiego mebla, który zostanie z rodziną na wiele długich lat. Kupując nowy stół, warto wziąć pod uwagę wiele różnych czynników, od upewnienia się, że jest przy nim wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich osób, po znalezienie odpowiedniego modelu pasującego do stylu pomieszczenia, w którym postawimy stół.

Na co zwrócić uwagę kupując nowy stół?

Stół w stylu loft sprawdzi się w nowoczesnych pomieszczeniach

To może brzmieć jak najbardziej oczywisty czynnik do rozważenia, ale pamiętaj, że powinieneś rozważyć kilka innych rzeczy poza liczbą członków gospodarstwa domowego i gości, których chcesz posadzić przy stole. Jeśli w przyszłości planujesz powiększenie rodziny lub regularnie masz dodatkowych gości, wybór większego stołu pozwoli uniknąć konieczności jego wymiany w ciągu kilku lat. Wbrew pozorom zapewnienie dodatkowego miejsca dla niespodziewanych gości z pewnością jest przydatne.

Jeśli twoja jadalnia lub salon jest dość duży, zdecyduj się na długi prostokątny stół, który pozwoli ci zaprosić każdego gościa. Jeśli jednak tylko od czasu do czasu potrzebujesz kilku dodatkowych nakryć, rozważ wybór wysuwanego stołu zamiast znacznie większego, zwłaszcza jeśli pomieszczenie nie jest zbyt przestronne i zbyt duży stół będzie na co dzień zawadzał. Aby kupić idealny stół najpierw zmierz przestrzeń dostępną w pokoju, zarówno długość, jak i szerokości pomieszczenia trzeba wymierzyć. Pamiętaj aby po bokach zostawić około 70 centymetrów od blatu do ściany, ponieważ trzeba mieć swobodę poruszania się. Dzięki temu wszyscy będą mieli wystarczająco dużo miejsca na wysunięcie krzeseł, a także unikniesz ogólnego uczucia ciasnoty.

Zazwyczaj stół w stylu loft będzie miał blat z drewna i nogi z metalu, blat może być kwadratowy lub prostokątny w zależności od miejsca i liczby osób. Stoły dobieramy również kolorystycznie i stylowo do posiadanych krzeseł, jeśli jednak krzesła również wymieniamy, jest nieco większa swoboda wyboru.