Nowy na iPadzie? Wypróbuj te wskaźniki

Wiele osób, które posiadają iPada, ma tylko jedną główną skargę: jest to zbyt skomplikowane, aby to rozgryźć! Jeśli masz taki sam sposób myślenia z nowym Apple, zapoznaj się z następującym artykułem.

Zawiera przydatne wskazówki i porady dotyczące szybkiego opanowania iPada i korzystania z niego w pełni.Kiedy zastanawiasz się nad zakupem iPada, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy, aby uzyskać najlepszą możliwą cenę. Jeśli chcesz używać iPada poza domem lub biurem, będziesz chciał kupić droższą wersję, która obejmuje 3g oraz WIFI.Jeśli planujesz używać iPada do strumieniowego przesyłania filmów, grania w gry lub ciągłego słuchania muzyki, żywotność baterii może się znacznie skrócić. Jednym ze sposobów wydłużenia czasu utrzymywania naładowania baterii jest dostosowanie jasności ekranu. Prawdopodobnie zobaczysz, że nie będziesz potrzebować najjaśniejszego ustawienia, aby zobaczyć swój ekran.Niektóre nowsze iPady mają przycisk wyciszania zamiast przycisku orientacji blokady. Jeśli wolisz funkcję orientacji blokady, powinieneś przejść do ustawień i dotknąć sekcji ogólnej. Będziesz mógł wybrać, którą funkcję chcesz powiązać z tym przyciskiem. Zapisz zmiany, gdy skończysz.Utrzymuj porządek w aplikacjach dzięki funkcji folderów. Najnowsza wersja iOS umożliwia użytkownikom tworzenie folderów. Aby to zrobić, dotknij i przytrzymaj ikonę aplikacji, aż zacznie się poruszać lub podskakiwać. Następnie przeciągnij aplikację, aż znajdzie się nad inną aplikacją, która ma się znajdować w tym samym folderze. Teraz po prostu zwolnij. iPad automatycznie utworzy folder z obiema ikonami aplikacji w środku.Jeśli masz obawy dotyczące osób uzyskujących dostęp do prywatnych informacji na Twoim iPadzie, możesz wybrać ustawienia, które usuną wszystkie Twoje dane po kilku nieudanych próbach podania hasła. Spowoduje to usunięcie wszystkiego zapisanego na iPadzie, jeśli hasło zostanie wprowadzone niepoprawnie dziesięć razy.Czy chcesz uniemożliwić automatyczne synchronizowanie iPada po podłączeniu go do komputera? To jest łatwe do osiągnięcia. Upewnij się, że jesteś w iTunes, a następnie przytrzymaj przyciski Shift-Control lub Command-Option po podłączeniu iPada. Nowy na iPadzie? Wypróbuj te wskaźniki

Jeśli zapomnisz zrobić ten krok, po prostu przesuń palcem, odblokuj podczas synchronizacji i zatrzyma się.Czy ikona baterii Cię rozprasza? Łatwo to wyłączyć.

Aby rozpocząć, otwórz Ustawienia. Przejdź do Ogólne, a następnie do użytkowania. W menu Użycie będziesz mógł wyłączyć wyświetlacz.Jeśli czterocyfrowy kod dostępu nie jest dla Ciebie wystarczający, zmień go. W menu Ustawienia przejdź do Ogólne, a następnie do Blokada kodem. Wyłącz opcję Proste hasło. Dzięki temu możesz użyć dowolnego hasła do zablokowania i odblokowania urządzenia. Twoja poczta e-mail i załączniki będą również bezpieczniejsze dzięki bardziej złożonemu kodowi dostępu.Większość ludzi wie, że kartę SD można podłączyć do iPada bezpośrednio z aparatu, aby przeglądać zdjęcia. Wiele osób nie wie, że można kupić zestaw połączeniowy, aby podłączyć aparat do iPada. Możesz przeszukać internetowy sklep Apple Store, aby znaleźć odpowiedni dla swojego aparatu.Jeśli masz małe dzieci, które będą korzystać z iPada, możesz ograniczyć ich dostęp do treści dla dorosłych. Nawet przez przypadek dziecko może łatwo uzyskać dostęp do nieodpowiedniej witryny, chyba że to zrobisz. Po prostu przejdź do ustawień, a następnie kliknij ogólne. Znajdziesz tam „włącz ograniczenia”. Stuknij w to, a znajdziesz listę ograniczeń, z których możesz wybrać.Jeśli lubisz większość ludzi, miłość, którą masz do iPada, jest nieco równoważona przez frustrację związaną z nauką korzystania z niego! Mam nadzieję, że wskazówki zawarte w tym artykule ułatwią ci opanowanie iPada. Gdy zapoznasz się ze wszystkim, co może zrobić, zakochasz się w nim na nowo!