Solidne, przyjemne i praktyczne łóżka na czasie

  • Redakcja
  • 27 lipca, 2021
  • Możliwość komentowania Solidne, przyjemne i praktyczne łóżka na czasie została wyłączona

Wybór łóżka nie jest łatwy. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Ma być wygodne, modne, wytrzymałe, lecz nie toporne, ładne, ale nie na pokaz i oczywiście praktyczne. Choć wymagania są różne, można wybrać tak, by spełniły się wszystkie. Łóżka drewniane tapicerowane zyskują coraz większą popularność.

Solidne, przyjemne i praktyczne łóżka na czasie

Dlaczego drewniane?

Drewno to wyjątkowy materiał. Potrafi być długowieczne, wytrzymuje różne warunki i jest hipoalergiczne. Nie bez powodu do dzisiaj meble drewniane są najbardziej doceniane. Odpowiedniej jakości drewno pozwala cieszyć się solidnym trwałym meblem. To daje również możliwość wielu dodatków jak choćby system przechowywania w szufladach lub skrzyni łóżka.

Jaki materiał?

Tkanin używanych do tapicerowania jest wiele. Każda ma swoje właściwości i zalety. Najlepiej wybrać taki, który będzie pasował do reszty aranżacji, a przy tym spodoba się kolorystycznie i pod względem tekstury. Przykładowe materiały w łóżkach drewnianych tapicerowanych to:

– Tkanina Terra — delikatna tkanina dzianinowa odporna na ścieranie. Specjalna warstwa chroni przed szybkim wchłanianiem cieczy. Posiada certyfikat Oeko-Tex, który zapewnia bezpieczeństwo pod względem zdrowia i życia. Tkanina jest hipoalergiczna.
– Tkanina Monolith — jest grupa i typu velvet z delikatnym połyskiem. Odporna na ścieranie i działanie światła. Warstwa hydrofobowa chroni przed wchłanianiem cieczy. Również posiada certyfikat Oeko-Tex.
– Tkanina Salvador — miła w dotyku tkanina welurowa. Dzięki technologii Water Blocked ogranicza wchłanianie cieczy.
– Tkanina Mono — miękka i delikatna typu velvet. Odporna na ścieranie, wykonana z włókien syntetycznych. Ma właściwości hydrofobowe, czyli nie wchłania cieczy.
To tylko kilka tkanin z wielu dostępnych w przypadku drewnianych łóżek tapicerowanych.

Łóżko z zagłówkiem

Bardzo praktycznym oraz estetycznym elementem łóżka, może być zagłówek. Jest zazwyczaj prostokątny, tapicerowany i dostosowany, by pełnić funkcję oparcia. Dzięki zagłówkom można wygodnie usiąść na łóżku z laptopem albo książką i miło spędzić czas, a jednocześnie dodaje on uroku do aranżacji sypialni. Tapicerowanie zagłówków może być zwykłe lub pikowane, co staje się ostatnio bardzo modne.

Podsumowanie

Chcąc wybrać łóżko i modne i solidne, praktyczne, lecz ładne, warto przejrzeć łóżka drewniane tapicerowane. Nie tylko dają one poczucie bezpieczeństwa i przyjemności, ale mają też możliwość praktycznych zastosowań, jak system przechowywania, czy piękne zagłówki. Zarówno drewno jak i tkanina potrafią być najwyższej jakości i wytrzymałości, hipoalergiczne i odporne na ciepło oraz wilgoć. To zakup na wiele lat.