W jaki sposób wybieramy rodzaj krycia dachu?

Kryteria wyboru pokrycia dachowego na budynku mogą być różne, może być to kryterium wizualne, z pewnością na starszych budynkach blachodachówka może nie prezentować się zbyt dobrze.

W tym przypadku wybierzemy klasyczne dachówki ceramiczne lub też betonowe. W przypadku domów nowoczesnych dobrym pomysłem będzie blachodachówka, czy też blacha aluminiowa która doskonale sprawdzi się w tym przypadku. Z pewnością możemy zwrócić także uwagę na cenę a także na łatwość obróbki. Istotnym czynnikiem może być także waga, zastosowanie blachodachówki może wymagać od nas przygotowania nieco lżejszej konstrukcji dachowej.

W jaki sposób wybieramy rodzaj krycia dachu?

Kiedy możemy zastosować dachówkę ceramiczną

Należy pamiętać iż na wybór wpływ będzie miała także konstrukcja dachu, w przypadku dachu płaskiego nie używa się dachówek, w tym przypadku najlepiej sprawdzi się blachodachówka. Oczywiście im bardziej stromy dach, tym woda będzie spływała szybciej. Stromy dach będzie mniej narażony na przeciekanie, dlatego też na stromym dachu możemy wybrać dachówki ceramiczne i betonowe, warto zwrócić uwagę aby w tym przypadku nachylenie dachu wynosiło co najmniej 25 stopni.

Koszty, jakie związane są z położeniem dachu na naszych domach uzależnione są od dużej liczby czynników. Koszty wynikają nie tylko z ceny, jaką trzeba zapłacić za dobre jakościowo dachówki ceramiczne, zależą nie tylko od wielkości dachu. Duży wpływ na ostateczną kwotę będzie kształt dachu, może znacząco wpłynąć na cenę materiałów budowlanych potrzebnych do zbudowania dachu, wśród których dachówka ceramiczna jest najdroższa. Przy dużej powierzchni dachowej, na której występują różnego rodzaju załamania, lukarny oraz wiele innych elementów architektonicznych, wzrasta ilość potrzebnego do budowy drewna, dodatkowo cena robocizny znacząco wzrasta. Urozmaicony kształt dachu powoduje także zużycie większej ilości materiałów, takich jak dachówka, a także powstaje duża ilość odpadów.

Jeżeli zdecydujemy się jaki rodzaj pokrycia wybieramy, powinniśmy poszukać dostawcy. Warto zajrzeć na stronę complexhouse.pl/, znajdziemy tam duży wybór blachodachówki jak również dachówek tradycyjnych. Zatem możemy wybrać materiał na dach który będzie nam najbardziej odpowiadał.