Jak wybrać bezpieczne drzwi antywłamaniowe

Dom to miejsce, które ma być dla nas azylem i przede wszystkim musimy czuć się w nim bezpiecznie. Jednym z podstawowych sposobów zabezpieczenia domu – są drzwi antywłamaniowe. Wybierając je, warto jednak bliżej się im przyjrzeć i zwrócić uwagę na kilka istotnych cech. Pamiętajmy, że jest to ważna inwestycja, ponieważ jako pierwsza przeszkoda, chroni nas przed nieproszonymi intruzami.

Na sam początek, bardzo ważną informacją jest klasa antywłamaniowa. Obowiązuje skala sześciostopniowa, a za drzwi antywłamaniowe uznaje się drzwi klasy trzeciej lub czwartej. Przyjęto, że drzwi z klasy trzeciej są odpowiednie do zabezpieczenia drzwi w budynkach wielomieszkaniowych, a klasy czwartej – do użytkowania w wolno stojących domach jednorodzinnych. Oprócz klasyfikacji, bardzo ważnym elementem są odpowiednie zawiasy. Mają one przede wszystkim uniemożliwić wyjęcie skrzydła z ościeżnicy. Jednocześnie powinny chodzić one na tyle płynnie, by nie utrudniać otwierania i zamykania drzwi.

Drzwi antywłamaniowe bydgoszcz> cechują się tym, że zamontowane mają specjalne bolce lub haki, które dodatkowo blokują wyjęcie i sprawiają, że jest ono utrudnione. Kolejnym ważnym elementem są zamki, które mają za zadanie uruchomić co najmniej cztery rygle, które znajdują się w drzwiach. Im większa ich ilość, tym trudniej drzwi wyważyć, należy jednak też pamiętać, że im więcej rygli, tym wyższa cena drzwi. Jednak poczucie bezpieczeństwa, bez wątpienia jest bezcenne. Zamek musi być osłonięty z zewnątrz odporna stalą, która uniemożliwi przewiercenie go. Bardzo dobrym rozwiązaniem są drzwi, które posiadają zamki wielopunktowe, w których nie ma możliwości dorobienia klucza centralnego, każda wkładka zamka ma bowiem inny kod. Prócz zamka, ważnymi elementami są również ościeżnice i skrzydła. Ościeżnica najlepiej, aby była stalowa i przytwierdzona do muru przy pomocy kotew.

Jak wybrać bezpieczne drzwi antywłamaniowe

Natomiast skrzydło wykonane ze stali i wzmocnione jeszcze dodatkowo stalowymi prętami.

Drzwi antywłamaniowe mają przede wszystkim chronić, ale nie należy zapominać również o komforcie cieplnym i akustycznym. Co za tym idzie, wolne przestrzenie w drzwiach powinny zostać wypełnione izolacją, tu mamy do wyboru rozwiązania w postaci pianki poliuretanowej, wełny mineralnej lub styropianu. Należy pamiętać, że drzwi antywłamaniowe to tylko jeden z elementów zwiększających bezpieczeństwo każdego domu, ponieważ, włamywacze, często dostają się do środka przez okno albo drzwi balkonowe. Należy więc pamiętać o zabezpieczeniu również tych elementów domu albo mieszkania. Mieszkania warto zabezpieczyć roletami antywłamaniowymi szczególnie jeśli znajdują się one na parterze lub na ostatnim piętrze.

Pamiętaj również, aby przed każdym wyjazdem pozostawić wszystkie okna zamknięte, nawet małe lufciki. Włamywacze są sprytni i często obserwują dom lub mieszkanie do którego planują włam, więc należy pamiętać aby przy wyjeździe być dodatkowo czujnym. Warto poprosić kogoś bliskiego o doglądanie, nie mówiąc o wielkiej wartości inwestycji w kamery i alarmy. Bowiem tak jak wspomnieliśmy – poczucie bezpieczeństwa we własnym domu jest rzeczą bezcenną.