Na czym polega proces druku 3D?

Usługa drukowania 3D składa się z sześciu technologii drukowania do przekształcania plików w części plastikowe, metalowe i elastomerowe.

Drukowanie 3D charakteryzuje się niezrównaną wydajnością, która niezawodnie dostarcza części w ciągu kilku godzin lub dni. Oprócz szerokiego wyboru materiałów, drukarnie 3d oferują także kilka opcji obróbki końcowej, aby poprawić wygląd lub właściwości mechaniczne gotowego przedmiotu.

Na czym polega proces druku 3D?

Firmy i osoby prywatne mogą skorzystać z drukowania 3D

Jest wiele rodzajów drukowania 3D, które możemy zastosować do produkcji części maszyn, prototypów, przedmiotów dekoracyjnych czy modeli. Bezpośrednie spiekanie laserowe metali (DMLS) wykorzystuje system lasera światłowodowego, który przyciąga rozpylony proszek metalowy na powierzchnię, spajając go w metalowe części. Stereolitografia (SLA) wykorzystuje laser ultrafioletowy, który rysuje na powierzchni ciekłej żywicy termoutwardzalnej, tworząc tysiące cienkich warstw, aż do uformowania końcowych części.

Selektywne spiekanie laserowe (SLS) wykorzystuje laser CO2, który łączy proszek na bazie nylonu warstwa po warstwie, aż do zbudowania końcowych części termoplastycznych. DLS wykorzystuje cyfrową projekcję światła, optykę przepuszczającą tlen i programowalne płynne żywice do produkcji części z tworzyw sztucznych o doskonałych właściwościach mechanicznych i wykończenia powierzchni. Poly Jet wykorzystuje proces natryskiwania, w którym małe kropelki płynnego fotopolimeru są natryskiwane z wielu dysz na platformę roboczą i utwardzane warstwami, które tworzą części elastomerowe.

Multi Jet Fusion selektywnie nakłada środki utrwalające i detalujące na warstwie proszku nylonowego, które są łączone w tysiące warstw za pomocą elementów grzewczych w solidny element funkcjonalny. Obecnie wiele firm z różnych branż, a także osoby prywatne, mogą wykorzystać usługi druku 3d do tworzenia unikalnych przedmiotów, prototypów, części do maszyn, modeli odlewniczych i wielu innych produktów. Taka metoda drukowania jest szybka, niedroga i pozwala na wytworzenie powtarzalnych produktów.