W jakich miejscach sprawdzą się metalowe szafy kartotekowe?

Szafy kartotekowe służą do przechowywania ważnych dokumentów, akt osobowych, a także informacji zawartych na nośnikach cyfrowych, np. płytach CD. Z tego typu mebli korzystają biura, placówki medyczne, szkoły, biblioteki oraz wiele innych miejsc użyteczności publicznej. Wybór odpowiedniej szafy kartotekowej jest uzależniony m.in. od miejsca, w którym będzie stosowana. Na jakie kwestie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Jaki format dokumentów obsługuje szafa kartotekowa?

Najpopularniejszym wyborem są szafy kartotekowe wyposażone w liczne szuflady. W biurach najczęściej wykorzystuje się meble dostosowane do przechowywania formatów A4. Dostępne są również szafy na mniejsze formaty A5 oraz A6. Z kolei w placówkach medycznych spotkamy się z szafami dostosowanymi do formatu B5. W takich właśnie kopertach przechowywane są zazwyczaj akta osobowe pacjentów. Szafy kartotekowe zaliczają się do grona mebli modułowych, a co za tym idzie, wnętrze można dowolnie konfigurować, tworząc miejsce na różne formaty dokumentów.

W szafach kartotekowych przechowywane są najczęściej posegregowane dokumenty w kopertach oraz teczkach. Dostępne są również modele na segregatory. W dobie informacji przechowywanych na nośnikach cyfrowych, popularnością cieszą się także specjalne szafki na płyty CD.

Jakie zabezpieczenia powinna posiadać szafa kartotekowa?

W biurach oraz obiektach użyteczności publicznej obowiązują zasady BHP. Szafy kartotekowe powinny być dostosowane do takich norm. Mamy zatem specjalne prowadnice, które chronią przed wypadaniem szuflad oraz otwieraniem się kilku z nich jednocześnie. Dostępne są także specjalne nóżki regulacyjne, z pomocą których można wypoziomować szafę na nierównym podłożu. Wykończenie obejmuje zaokrąglone krawędzie. Dzięki temu, szafa kartotekowa odznacza się wysokim bezpieczeństwem dla użytkowników.

Innym rodzajem zabezpieczenia jest ochrona zawartości szafy kartotekowej. Jak wiadomo, akta osobowe oraz dokumenty poufne muszą być przechowywane w odpowiednich warunkach. Producenci oddają do naszej dyspozycji szafki z zamkiem centralnym, dzięki czemu, możemy w jednym miejscu otworzyć lub zamknąć wszystkie szuflady. W szafach z drzwiami można zastosować także specjalistyczny zamek cyfrowy.

Szafy kartotekowe dostosowane do wyglądu biura

Biura oraz obiekty użyteczności publicznej cechują się wiodącą stylistką, która często stanowi element identyfikacji wizualnej marki. Szafy kartotekowe można dostosować także pod kątem wyglądu. Producenci oferują możliwość pomalowania frontów oraz boków na kolor wybrany z palety RAL. Poszukujesz szaf dostosowanych do swoich potrzeb? Znajdziesz je w tym miejscu: https://www.wyposazeniegaudia.pl/cat/szafy-kartotekowe/. To renomowany sklep, w którym znajdziemy bogaty wybór metalowych mebli biurowych. Wśród nich dostępne są specjalistyczne szafy kartotekowe do bezpiecznego przechowywania dokumentów oraz akt osobowych. Dostępne modele można skonfigurować pod kątem miejsca, w którym wykorzystane zostaną meble.