Optymalne warunki do hodowli konopi indyjskich

Rośliny hodowane zewnątrz z pewnością będą wymagały stworzenia im odpowiednich warunków, może być to przykładowo zapewnienie odpowiedniej wilgotności, dostarczenie także odpowiedniej ilości światła.

Naturalnie możemy zakupić wiele specjalistycznych lamp które będą miały za zadanie imitowanie światła naturalnego, będzie to niezbędne aby roślina prawidłowo się rozwijała, następowała fotosynteza. Oczywiście to samo dotyczy także marihuany która może być hodowana w warunkach domowych, w tym przypadku mogą być to specjalnie przygotowane pomieszczenie lub też mogą być to namioty które projektowane są specjalnie w tym celu.

Optymalne warunki do hodowli konopi indyjskich

Jak oświetlić uprawy marihuany?

W sklepach dostępne są żarówki o różnej kolorystyce, mają one za zadanie przyśpieszać niektóre procesy, Przykładem może być lampa która daje odcień zielony, w przypadku koloru zielonego stosuje się żarówki które mają imitować porę nocną. Naturalnie najczęściej wykorzystuje się żarówki oświetleniowe o zabarwieniu ciepłym lub też białym w zależności od tego jakie natężenie światła będziemy chcieli uzyskać. Warto zwrócić uwagę aby wyposażyć się w różnego rodzaju mocowania, mogą być to także kinkiety czy też sznury ledowe które również będą zapewniały dodatkową oświetlenie.

Dostępne są także specjalne panele gdzie możemy umieścić kilkadziesiąt czy też nawet 200 małych żarówek LED, jest to rozwiązanie które jest energooszczędne, z pewnością pozwoli uzyskać odpowiednią ilość światła dla naszych upraw. Oczywiście powinniśmy obserwować nasze uprawy, oświetlenie powinno sprzyjać kwitnieniu, dzięki czemu będziemy mogli liczyć na wysokie plony. Można także użyć lamp w których zastosowane są świetlówki, jednak powinniśmy zwracać uwagę na ilość ciepła emitowaną przez system oświetlenia.

Należy zwrócić uwagę na to ile światła potrzebuje hodowla marihuany lampy należy umieszczać bezpośrednio nad roślinami, dzięki czemu kierunek wzrostu będzie prawidłowy, oczywiście można wykorzystać także specjalne klosze które odbijają światło, w sprzedaży dostępne są także specjalistyczne odbłyśniki.